Już po raz piąty mieszańcy Bornego Sulinowa mieli okazję „na sportowo” celebrować Narodowe Święto Niepodległości. Z pewnością dla wielu fanów biegania była to wymarzona forma wyrażenia uczuć patriotycznych.
Na wydarzenie zaprosili organizatorzy, czyli Centrum Kultury i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Bornem Sulinowie we współpracy z Uczniowskim Ludowym Klubem Sportowym Taekwondo.
Na starcie biegu pod nazwą „Mila Radości dla Niepodległości” zameldowało się stu dwóch zawodników, którzy specjalnie z okazji Święta Niepodległości zjechali się z całego regionu. Biegowi towarzyszyła wyjątkowa oprawa i niepowtarzalna atmosfera. Wielu uczestników zadbało o symbole patriotyczne na swoich koszulkach lub ozdobiło twarze barwami narodowymi.
[FOTORELACJA]6365[/FOTORELACJA]
Wśród kibiców nie brakowało też biało - czerwonych flag, kotylionów oraz okolicznościowych przypinek. Trasa biegu wynosząca 4,2 kilometra (jedno okrążenie) lub 8,4 kilometra (dwa okrążenia) wiodła głównymi ulicami miasta: Aleją Niepodległości – Wojska Polskiego i Orła Białego.
Choć wydarzenie miało charakter towarzyski i służyć miało przede wszystkim dobrej zabawie, odnotowaliśmy, że zwycięzcami obu biegów zostali reprezentanci Szczecinka. Na trasie długiej najlepszy okazał się Sylwek Szymański, a wśród pań triumfowała Antonina Wirkus. Na dystansie krótkim niepokonani byli Andrzej Kędzierski oraz Małgorzata Szabałowska.
Na najlepszych biegaczy czekały puchary oraz nagrody rzeczowe (bony do sklepu Decathlon oraz specjały z farmy ekologicznej w Juchowie), natomiast na wszystkich uczestników imprezy piękne medale pamiątkowe oraz zaproszenie do udziału w przyszłorocznej edycji wydarzenia.
Borne Sulinowo. 3 km biało-czerwonej.
Miasto w postępującej degradacji , na chodnikach i ulicach bocznych lód i śnieg ale co tam robimy flagę . Latem zlot i upijanie miasta i okolicy na koniec d’j puda oczy zielone i wszyscy szczęśliwi . *%#)!& nikomu niepotrzebne pomysły i do tego czasu nie ma pomysłu na miasto , no fakt flaga nie za swoje . Usiąść i płakać .
Borniak
15:00, 2026-02-02
Borne Sulinowo. 3 km biało-czerwonej.
To niech ten pomyslodawaca Łukaszek , za swoje to robi. Śmiech na cały kraj.
Baloon
14:01, 2026-02-02
Borne Sulinowo. 3 km biało-czerwonej.
komu to i do czego jest potrzebne? kolejny lans?niech to robią za swoje. tożsamość i duma bornego?
tutejszy
13:39, 2026-02-02
Borne Sulinowo. 3 km biało-czerwonej.
Co za the bill to wymyślił? Szyją 3 km i potem na magazyn. Ile pracy, materiału i prądu zużyte, po to żeby mieć najdłuższą flagę! Idioctwo
Lolo
13:38, 2026-02-02
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz