Zamknij

Noworoczne spotkanie społeczników z samorządowcami

br/ad 07:54, 22.01.2020 Aktualizacja: 16:17, 22.10.2025
6 Noworoczne spotkanie społeczników z samorządowcami

W poniedziałek (20.01) w sali konferencyjnej nowego szczecineckiego Centrum Organizacji Pozarządowych mieszczącego się przy Armii Krajowej, odbyło się spotkanie świąteczno – noworoczne przedstawicieli szczecineckich organizacji pozarządowych z przedstawicielami lokalnych samorządów i instytucji. Zaproszenie na te spotkanie otrzymali również szczecineccy posłowie na Sejm RP.

Szczecineckie organizacje pozarządowe tradycyjnie wraz z początkiem roku spotkały się z przedstawicielami władz lokalnych. Pierwszy raz, spotkanie miało miejsce w nowej siedzibie Centrum Organizacji Pozarządowych. W świąteczno – noworocznej atmosferze spotkano się by podsumować ubiegły rok i  przedstawić plan na kolejny 2020. Tę świąteczną atmosferę podtrzymał zespół Bell Canto, który rozpoczął spotkanie krótkim występem artystycznym.

Część oficjalną rozpoczęli przedstawiciele władz lokalnych i instytucji, którzy w swoich przemówieniach poza życzeniami noworocznymi,  podkreślali jaką ogromnie pomocną rolę w życiu miasta odgrywają organizacje pozarządowe, oraz jak ważna jest współpraca samorządowców ze społecznikami.

- Jak bardzo potrzebna była ta nowa siedziba, świadczy chociażby fakt, iż spotykamy się dosłownie chwilę po oficjalnym otwarciu. Od chwili otwarcia budek żyje i jest wypełniony ludźmi. Życzę, aby wszystkie organizacje spełniały swoje cele statutowe w oparciu o pomoc władz lokalnych, SAPiKu jako administratora obiektu oraz wielu ludzi dobrej woli – mówił Kamil Klimek dyrektor SAPiKu.  Dyrektor zadeklarował również pomoc i wsparcie dla mających w centrum swoje siedziby organizacji. Jedną z nich jest zwolnienie przez miasto z kosztów użytkowania obiektu.

-Życzę Państwu wszystkiego dobrego. Zarówno w życiu prywatnym, a przede wszystkim w działaniu i organizacji planowanych przedsięwzięć. Wasz wkład w integrowanie różnych środowisk, niesienie pomocy potrzebującym jest nieoceniony. Wasza praca to duża pomoc w organizacji życia w Szczecinku. Naszym podziękowaniem za ogrom pracy jaki państwo wykonujecie jest między innymi ten świeżo oddany budynek, w który miasto zainwestowało ponad 2,3 mln  złotych. Nie jest to nasza jedyna pomoc ponieważ w tegorocznym budżecie została zabezpieczona kwota ponad 4,6 mln złotych na pomoc i wparcie organizacji pozarządowych. Miasto Szczecinek zawsze wam pomoże – mówił Maciej Makselon.

- Państwa działania nas aktywizują, to dzięki wam zauważane są problemy, które czasami przeoczy władza lokalna. Wasze działania dodają wigoru miastu, powodują, że staje się ono atrakcyjne dla mieszkańców i pomocne  – mówiła Joanna Pawłowicz wiceprzewodnicząca Rady Miasta oraz prezes stowarzyszenia SIS TERRA.

- Bardzo dziękuję za zaproszenie, co roku spotykamy się z przedstawicielami powiatu i gminy miejskiej Szczecinek. Jestem również po spotkaniu z organizacjami pozarządowymi z terenów gminy wiejskiej. Zachęcam do współpracy z naszymi organizacjami. W waszych działaniach najpiękniejsze jest to, że nie ma tu żadnych granic: ani administracyjnych ani jeśli chodzi o pomysły i ich funkcjonowanie - mówił wójt gminy Szczecinek Ryszard Jasionas

- W imieniu swoim jak i radnych Rady Powiatu, chciałbym przekazać państwu życzenia pomyślności i życzyć, aby ten duch radości i aktywności, który macie w sobie nigdy nie gasł. Wasza praca w stowarzyszeniach jest przepiękna i życzę, abyście dalej tak wspaniale działali i funkcjonowali- powiedział  Grzegorz Poczobut wiceprzewodniczący Rady Powiatu.

Po wystąpieniach samorządowców przyszedł czas na społeczników. Wszyscy obecni przedstawiciele organizacji pozarządowych, którzy byli również współorganizatorami tego spotkania, mieli okazję by powiedzieć o swoich planach, sukcesach i problemach z jakimi się spotykają podczas swojej pracy. Podczas rozmów podsumowano również zeszłoroczną działalność NGO. Po części oficjalnej przyszedł czas na rozmowy kuluarowe przy słodkim poczęstunku.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (6)

WieraWiera

2 12

Brawo Panie Burmistrzu, Brawo Miasto! Organizacje są Wam wdzięczne za pomoc i nowe, doskonałe warunki pracy. Jak widać wszystko jest możliwe, o ile są chęci i życzliwość włodarzy. Władze w Warszawie niech się od nas uczą szacunku dla drugiego człowieka. Szczecinek górą!

11:33, 22.01.2020
Wyświetl odpowiedzi:3
Odpowiedz

DxBDxB

5 1

Są takie np: lizaki które farbuja język na kolor niebieski, czerwony lub fioletowy.
Ale wszyscy wiemy co farbuje język na brązowo, a twój wlasnie taki ma kolor.
Jak szybko nie przestaniesz tego lizać to możesz się nabawic poważnej choroby.

15:33, 22.01.2020

FhahahaFhahaha

1 2

Zeby ci koorwo gowno w dupie w poprzek stanelo za ta wazeline? Jacy wlodarze?skazanyjeden, a reszta to banda zjodzieji

15:34, 22.01.2020

podróżnikpodróżnik

4 0

Siedzę w domu, a jakbym się z Korei nie ruszał. Tylko za oknem wali wiórami.

18:50, 22.01.2020

Trochę prawdyTrochę prawdy

4 0

Wiera jak zawsze czujna i wchodzi włodarzom miasta tam gdzie słońce nie dochodzi ! Szalona Wiero następne srebrniki w firmie premii nagrody czy tez uścisku samego starca Jorgusia! Długo oczekiwana prezes stowarzyszenia wyszła do ludzi a tu jakieś głosy ze się przeniosła do Kołobrzegu !

16:59, 22.01.2020
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

JacekJacek

3 0

A ta prezes znowu w zaciasnych ....!

17:09, 22.01.2020


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%