Zamknij
REKLAMA

Jak bezpiecznie przeprowadzić wycinkę drzew?

15:37, 18.01.2022 | .
Skomentuj

W pewnych okolicznościach wycinka drzew to konieczność. W takiej sytuacji niezbędne jest profesjonalne przeprowadzenie procesu wycinki, aby uniknąć nieszczęśliwego wypadku. Zagrożeń jest bowiem wiele, głównie ze względu na konieczność pracy na wysokości. O czym należy pamiętać, aby wycinka drzew przebiegła bezpiecznie?

Podnośnik koszowy i reszta niezbędnego sprzętu

Przede wszystkim do przeprowadzenia wycinki niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Bez niego nie ma mowy o bezpieczeństwie podczas przeprowadzania tego zabiegu. Co jest ważne? Oczywiście trzeba się jakoś dostać do górnych partii drzewa. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu podnośnik koszowy. Jest to sprzęt, który składa się z wysięgnika zakończonego ogrodzoną platformą. Na platformie staje osoba, która bezpośrednio odpowiada za wycięcie poszczególnych elementów drzewa.

Ponadto, do wycinki drzew niezbędna jest oczywiście piła. Mowa o solidnej i mocnej pile, która poradzi sobie nawet z najtwardszym pniem. Musi to być sprzęt niezawodny, który nie zatnie się w trakcie pracy.

Oczywiście nie można również zapominać o zabezpieczeniach. Praca na wysokości wymaga zastosowania zabezpieczeń na wypadek upadku czy awarii sprzętu. Zabezpieczenia są niezbędna podczas korzystania z podnośnika koszowego. Jednak jeszcze bardziej potrzebne są w przypadku, gdy wycinanie drzew odbywa się z zastosowaniem metody alpinistycznej. Mowa o sytuacji, w której specjaliści z zakresu wycinki drzew wspinają się w górę bez użycia podnośnika.

Wykwalifikowani specjaliści

Aby wycinka drzew rzeczywiście przebiegła bezpiecznie, jej wykonaniem muszą się zająć fachowcy. Powinni to być specjaliści z wiedzą i kwalifikacjami. Niezbędne jest doświadczenie zarówno w pracy na wysokości, jak i w obsłudze piły. Obsługą każdego urządzenia powinna zajmować się osoba, która doskonale zna funkcje danego sprzętu oraz zdaje sobie sprawę z zagrożeń. Tym samym szukając zespołu do wycinki drzew, warto przyłożyć się do poszukiwań.

Dowiedz się więcej: podnośnik koszowy Warszawa

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%