Zamknij
REKLAMA

Druk wielkoformatowy - nie tylko na reklamę?

15:33, 18.01.2022 | .
Skomentuj

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj reklamę zewnętrzną bez druku wielkoformatowego. Billboardy, plakaty i szyldy powstają właśnie dzięki temu drukowi. Jednak wbrew pozorom to nie jedyne jego zastosowanie. Gdzie jeszcze się go wykorzystuje?

Czym jest druk wielkoformatowy?

Tak naprawdę druk wielkoformatowy to po prostu druk cyfrowy w dużym rozmiarze. O druku wielkoformatowym mówimy w przypadku wydruków o szerokości od 50 cm. Jednak często wynosi ona nawet kilka metrów. Tego typu tworów nie da się przygotować przy użyciu zwykłych drukarek biurowych. Niezbędny jest specjalny sprzęt. Zatem druk wielkoformatowy wykonują profesjonalne drukarnie. Warto zaznaczyć, że korzystają przy tym z bardzo zróżnicowanych technologii i materiałów. Dzięki temu druk wielkoformatowy to nie tylko reklamy.

Dokumentacja w wielkim formacie

Druk wielkoformatowy cieszy się dużym powodzeniem w budownictwie i architekturze. Dlaczego akurat w tych branżach jest on powszechnie wykorzystywany? Otóż w obu tych branżach bardzo ważne są detale. Ich ujęcie jest istotne w przypadku wielu różnych dokumentacji. Duży format umożliwia swobodne umieszczenie w dokumentach wszelkich niezbędnych informacji.

Druk wielkoformatowy jako fototapety

Coraz częściej druk wielkoformatowy wykonuje się dla klientów indywidualnych. Otóż wydruki stworzone w wielkim formacie doskonale sprawdzają się jako fototapety. Może się na nich znaleźć w zasadzie dowolna grafika i to w doskonałej jakości. Drukarnia ma do wyboru wiele materiałów. Niemniej jednak w takim przypadku zawsze są to materiały bezpieczne dla zdrowia człowieka.

Scenografia a druk wielkoformatowy

Mało kto zdaje sobie sprawę, że również przemysł filmowy korzysta z druku wielkoformatowego. Wykorzystuje się go do tworzenia scenografii. Kiedy druk tego typu sprawdza się w podanym zastosowaniu? Przede wszystkim wtedy, gdy scenografia musi powstać jak najszybciej. Bardzo często wykorzystuje się druk wielkoformatowy do tworzenia scenografii tymczasowych.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%