Zamknij
REKLAMA

Jak spłacić długi gdy nie masz pracy?

13:57, 22.11.2021 | .
Skomentuj

Długi to zmora każdego kto posiada np. kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy lub pożyczkę. Przyczyną powstania długu jest opóźnienie w wykonaniu zobowiązania wobec wierzyciela. Co w takim razie zrobić gdy Cię to dotknie?

Jak spłacić długi i uniknąć pętli zadłużenia?

Jeśli jesteś w trudnej sytuacji finansowej i nie stać Cię na spłatę rat to musisz uważać by nie wpaść w spiralę zadłużenia. Pętla czy spirala to po prostu spłacanie jednego kredytu drugim. Jak zatem wyjść z długów? Skontroluj swoje wydatki oraz rachunki i oceń czy nie możesz zrezygnować z niektórych rzeczy lub je ograniczyć by poprawić swoją płynność finansową. Jeśli posiadasz kredyty w różnych bankach możesz te długi połączyć w jeden kredyt konsolidacyjny przez co będziesz mieć lepszą kontrolę nad swoimi zobowiązaniami. Konsolidacja długów pozwoli Ci obniżyć koszty długów bankowych. Dlatego porównaj pożyczki w Credy by poprawić swoją sytuację finansową.

[obraz_1]

Czy spłatę zobowiązań można rozłożyć w czasie?

Wydłużenie okresu spłaty jest właściwie możliwe w przypadku każdego zobowiązania. Na rozłożenie długu na raty bądź wydłużenia go w czasie zgadzają się firmy windykacyjne bądź pożyczkodawcy, ponieważ w ich interesie leży polubowne rozwiązanie problemu. Możesz również sam zgłosić, w jaki sposób chcesz rozwiązać spłatę zadłużenia. Analiza Twoich możliwości finansowych realnie pokaże ile jesteś w stanie wygospodarować pieniędzy na ratę, przez co Twój domowy budżet nie będzie tak mocno obciążony oraz unikniesz dalszych poważnych problemów finansowych. Jeśli masz długi i stałeś się bezrobotny możesz wziąć kredyt dla bezrobotnych. 

Czy spłata długów ochroni przed komornikiem?

W przypadku gdy Twoimi długami zajmuje się firma windykacyjna masz możliwość możliwość uregulowania swoich długów finansowych bez udziału komornika. Na tym etapie postępowania z uregulowaniem należności w całości i spłacie długów nie będziesz mieć problemów związanych z komornikiem. Egzekucji komorniczej dokonuje się w momencie gdy sąd wyda orzeczenie o takiej egzekucji. By uniknąć długów komorniczych i wysokich kosztów na spłatę komornika możesz zdecydować się na chwilówki dla zadłużonych.

Kiedy można zawiesić spłatę długów?

W momencie gdy straciłeś płynność finansową, masz kłopoty ze spłatą raty możesz skorzystać z tak zwanych wakacji kredytowych oferowanych przez banki czy instytucje finansowe i zawiesić spłatę raty twojego kredytu nawet do 5 miesięcy. Musisz tylko złożyć odpowiedni wniosek by móc zawiesić raty. Pamiętaj że podczas problemów finansowych im szybciej zaczniesz działać tym lepiej.

undefined

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%