Zamknij
REKLAMA

Korzystne połączenia promowe do Szwecji. Jak je znaleźć?

13:05, 27.09.2021 | r.
Skomentuj

Skandynawia to coraz częstszy kierunek wyjazdów Polaków za granicę. Dotyczy on nie tylko wakacji, ale też obowiązków zawodowych. Wiele osób posiada tam rodziny. Najczęściej wybieranym krajem przez Polaków jest Szwecja. Z uwagi na Morze Bałtyckie uciążliwe byłoby tam dotarcie drogą okrężną samochodem. Drogie bywają też loty. Idealnym wyjściem w takiej sytuacji wydaje się prom. Jak znaleźć różne połączenia do Szwecji i jakie formalności w związku z tym trzeba załatwić?

Najpopularniejsze połączenia promowe do Szwecji

Połączenia promowane do Szwecji najczęściej odbywają się z trzech miast: Gdańska, Gdyni i Świnoujścia. W przypadku tego ostatniego opcji jest najwięcej, bo kursują tutaj dwie regularne linie. Wszystkie te opcje różnią się cenami i długością podróży, dlatego lepiej dobrze przemyśleć swój wyjazd. Najlepiej wyruszyć do najbliższego miasta od miejsca zamieszkania, bo oszczędność na promie może zrównoważyć cenę benzyny, która jest wliczona w dotarcie do danego miejsca.

Bardzo popularną linią jest trasa Gdańsk — Nynashamn. Kursy odbywają się tutaj 26 razy w miesiącu, czyli praktycznie codziennie. Ta sama firma zajmuje się wypływami na trasie Świnoujście — Ystyd, a regularność tras jest dokładnie ta sama. Alternatywą jest popłynięcie z Gdyni, gdzie miejscem docelowym jest Karlskrona. Tutaj jednak linia kursuje rzadziej, bo 14 razy w miesiącu, czyli mniej więcej co drugi dzień. Ze Świnoujścia do Szwecji można dostać się promem do Trelleborga, tutaj jednak wyjazd odbywa się ledwie 9 razy w miesiącu.

Gdzie zarezerwować bilety?

Przepływy z Polski do Szwecji mogą różnić się w zależności od sezonu. Teoretycznie wypływy są w miarę stałe, ale zdarza się, że odbywają w inne dni, niż to jest początkowo ustalone. Głównie zależy to od oblodzeń czy warunków atmosferycznych. Najlepiej wypytać o to na bieżąco, żeby czasem nie wybrać się promem w zły dzień.

Bilety na prom do Szwecji najlepiej zakupić przez Internet. Istnieją specjalne portale, za których pośrednictwem można zarezerwować sobie konkretny dzień i godzinę. Ogłaszane są tam też ewentualne zmiany w kursowaniu. Dobrze zorientować się w cenach, bo mogą się one różnić w zależności od przewoźnika. Kupowanie z wyprzedzeniem ma tę istotną zaletę, że nie trzeba martwić się na miejscu, że nagle zabraknie biletów.

Jak zmniejszyć koszty przepływu?

Ceny lubią zmieniać się w zależności od terminu. Portale dają dodatkowe zniżki, jeśli ktoś zdecyduje się na kupno biletu z wyprzedzeniem. Dobrze jeździć też w niestandardowych godzinach, czyli w nocy lub wczesnego ranka. Zazwyczaj przepływy dzienne są minimalnie droższe. Trzeba również pamiętać, że najwięcej ludzi wypływa do Szwecji w okolicach świąt i wakacji. Jeśli data wyjazdu nie ma aż takiego znaczenia lepiej wybrać się tam poza sezonem.

Najlepiej porównywać ze sobą jak najwięcej ofert od różnych przewoźników. Wypływy tej samej linii, ale u innego przewoźnika mogą być o kilkadziesiąt procent droższe. Warunki na promach są mniej więcej na tym samym poziomie, dlatego nie ma co przepłacać. Klienci zazwyczaj nie narzekają na linie i zawsze docierają spokojnie do celu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%