Zamknij
REKLAMA

Jak szukać pracowników tymczasowych do pracy w Świnoujściu?

12:56, 02.09.2021 | r.
Skomentuj

Odpowiedź na pytanie "Jak szukać pracowników tymczasowych do pracy w Świnoujściu?" to rzecz jasna odpowiedź dość złożona, bo wiele zależy od branży. Kluczowe znaczenie ma też i to, że niektóre typy pracy tymczasowej wymagają specyficznych uprawnień. Mowa tu choćby o kursie na wózek widłowy lub o kursie operatora suwnicy bramowej. One nie są tanie, a w przypadku niektórych firm uprawnienia takowe będą niezbędne.

Pracownicy z Ukrainy.

Opcja taka jak pracownik tymczasowy z Ukrainy w Świnoujściu to opcja dość ciekawa. Pracownicy zostają wybrani przez agencję pracy, więc taka osoba często ma pokończone odpowiednie kursy i co równie istotne komuś takiemu bardzo zależy na pracy na konkretnym stanowisku i to nawet jeśli jest to kontrakt na te trzy miesiące w roku. Podejście tych pracowników jest inne od miejscowych, bo oni znacznie częściej mogą przyjść do pracy o te pół godziny wcześniej i zostać o te pół godziny lub godzinę dłużej, ponieważ są to dla nich wyjazdy czysto zarobkowe, więc nadgodziny często są wręcz pożądane. Poziom zaangażowania rzecz jasna cechuje pracowników z Ukrainy lub z Białorusi, którzy przyjeżdżają do Polski po to by zarobić więcej niż w ich kraju rodzimym. Dlatego szukanie takiego pracownika sezonowego w Świnoujściu ma sens.

Pracownik sezonowy z kwalifikacjami.

Trudno jest pozyskać pracownika sezonowego, który posiada większe kwalifikacje. Uprawnieniach na sprzęt ciężki taki jak koparki gąsienicowe to coś, dzięki czemu pracownicy są pożądani na rynku pracy i zazwyczaj mają stałą, stabilną pracę, więc nie interesują ich prace sezonowe. Tymi pracami mogą być prace na budowach, które są najintensywniejsze w tych trzech miesiącach letnich, potem w Świnoujściu spada zapotrzebowanie na tego typu usługi, dlatego sezon nie jest zbyt długi.

Istotne problemy.

Prace sezonowe w Świnoujściu są interesujące tylko dla pewnych typów ludzi, czyli dla tych, którzy chcą zarobić w tych miesiącach jak najwięcej. Jednym słowem ich zajęcie zależy od pory roku i co równie istotne są oni osobami plastycznymi i dlatego już w październiku mogą się zajmować innym rodzajem pracy sezonowej lub wyjechać na kontrakt. Kluczowe znaczenie ma też i to, że pracownicy sezonowi czekają na sezon, bo sezon oznacza też i to, że turystów przybywa i co równie istotne tacy turyści wydają w Świnoujściu pieniądze. Z tej przyczyny zaczyna też tam przybywać straganów z pamiątkami wytwarzanymi lokalnie, otwartych restauracji, barów, pubów a także wszelkich innych rodzajów lokali usługowych, które ktoś będzie musiał obsłużyć przy sezonowym natłoku klientów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://atlaswork.pl/obszar-dzialania/agencja-pracy-tymczasowej-w-swinoujsciu

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%