Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto postawić na patelnię elektryczną w gastronomii?

16:45, 17.07.2021 | r.
Skomentuj

Właśnie spełniłeś marzenie o własnej restauracji? Masz już upatrzone miejsce i cały biznesplan, ale wciąż zastanawiasz się, jak powinieneś wyposażyć kuchnię, by była funkcjonalna? Patelnia elektryczna może być tym, czego potrzebujesz! Czym właściwie jest i dlaczego warto zainwestować w taki sprzęt, jeśli prowadzisz lokal gastronomiczny? Podpowiadamy!

Czym jest patelnia elektryczna? 

Każdy właściciel lokalu gastronomicznego życzy sobie, by odwiedzało go jak najwięcej gości, którzy zadowoleni opuszczą progi jego restauracji czy baru. Jakość obsługi i serwowanych posiłków mają na to kluczowy wpływ. Dlatego już na początku warto zainwestować w sprzęt, który ułatwi pracę kucharzom i przyspieszy przygotowywanie posiłków, kiedy sala będzie wypełniona po brzegi. 

Umożliwią ci to patelnie elektryczne, czyli urządzenia zasilane energią elektryczną, w których nie tylko usmażysz, ale także udusisz poszczególne dania na większą skalę. Co ważne, z łatwością dobierzesz rozmiar takiego urządzenia do potrzeb swojego lokalu. 

Każda patelnia elektryczna składa się praktycznie z podobnych części. Tym samym sprzęt posiada wannę smażalniczą, w której przygotowuje się potrawy, elementy grzejne, regulator mocy, a czasem także przykrywkę, zapobiegającą pryskaniu tłuszczu. 

Rodzaje patelni elektrycznych

Dziś restauratorzy do wyboru mają całą masę patelni elektrycznych. Okazuje się, że nie zawsze musi to być ogromny sprzęt gastronomiczny, który zajmuje w kuchni sporą powierzchnię. W sklepach znajdziesz także urządzenia, które wyglądem przypominają patelnie używane w domach, jednak wyróżnia je znacznie większa funkcjonalność.

I tak restauracyjną kuchnię możesz wyposażyć w:

  • wok indukcyjny,
  • multipatelnię elektryczną okrągłą z odłączanym termostatem,
  • uniwersalną patelnię elektryczną okrągłą ze szklaną pokrywą,
  • uniwersalną patelnię elektryczną prostokątną ze szklaną pokrywą.

Z reguły są to niewielkie mobilne sprzęty, które z łatwością przestawisz. Sprawdzą się więc szczególnie podczas imprez plenerowych. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze patelni elektrycznej?

Aby jednak sprzęt spełniał właściwie swoje zadanie, przy jego wyborze musisz zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Przede wszystkim powinien być on funkcjonalny i w momentach największego ruchu na kuchni, wspierać kucharzy. Nie bez znaczenia jest tu również bezpieczeństwo pracowników. 

Do najczęściej polecanych patelni elektrycznych stacjonarnych należą te o prostokątnym kształcie. Dobrze, aby wybrany przez ciebie model miał także uchwyty po bokach, a jego misa była przechylna. To wszystko ułatwi i usprawni korzystanie z urządzenia. Dodatkową kwestią jest również głębokość danej patelni oraz jej rozmiar- tutaj wiele zależy od tego, do przygotowywania jakich dań wykorzystywana będzie patelnia. 

Ostatnią kwestią wartą uwagi jest materiał, z jakiego patelnia elektryczna została wykonana. Te mniejsze i mobilne posiadają powłokę, która zapobiega przywieraniu. Zwróć uwagę, by przykrywa do takiego sprzętu była wykonana ze stali nierdzewnej lub szkła hartowanego. Stacjonarne patelnie elektryczne, będące wyposażeniem gastronomii powinny być wykonane ze stali nierdzewnej - jeśli zależy ci na wyższej odporności, możesz zainwestować w model z żeliwną wanną.

Multizadaniowy sprzęt do każdej gastronomii

Patelnia elektryczna to uniwersalne urządzenie, które sprawdzi się praktycznie w każdej restauracji czy pubie. Możesz w niej nie tylko smażyć, ale także gotować i dusić. Sprawdzi się tym samym zarówno przy daniach fast-foodowych jak i kuchni domowej. 

Poszukujesz funkcjonalnego urządzenia, które usprawni pracę na kuchni i wesprze twoich kucharzy w przygotowywaniu posiłków? W takim razie koniecznie postaw na patelnię elektryczną i przekonaj się, jak w prosty sposób możesz zorganizować przyrządzanie smacznych posiłków w twoim lokalu.

(MATERIAŁ PARTNERA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%