Zamknij
REKLAMA

Dlaczego do czyszczenia strumieniowego potrzebny jest sprzęt ochronny?

09:50, 09.07.2021 | r.
Skomentuj

Czyszczenie strumieniowe to rzecz jasna piaskowanie specjalną piaskarką używającą piasku korundowego lub ścierniw innego rodzaju. Wiele znaczy też i to, że sama moc strumienia może się różnić, bo piaskarki są małymi sprzętami i tymi wielkimi niczym średni samochód dostawczy. Kluczowe znaczenie może mieć też i to, że piaskarki współpracują z kompresorami, a one także mają zróżnicowaną moc i dlatego strój ochronny to opcja wymagana.

Odchylanie się strumienia

Nie od dziś pewne jest to, że strumień piasku, który tworzą i ciśnienie i ścierniwo może się odchylić na oczyszczanym elemencie ze stali o tym nietypowym kształcie. Dlatego właśnie przydaje się ten strój ochronny, bo gdy strumień się odchyli i jego część trafi choćby w ramię, to nie dojdzie do sytuacji, w której to powstaną te nie ładnie wyglądające urazy. Takowe urazy to najczęściej cała seria urazów na tym niewielkim fragmencie odsłoniętej skóry i co równie istotne takie defekty zostają nam na lata, czyli w tego typu przypadkach strój ochronny to opcja obowiązkowa, choć wtedy gdy jest parno, to nie pracuje się w takowym najlepiej, bo jest on grubym. Ma on także swoją masę i co równie istotne nie łatwo się w nim pracuje, bo znacznie bardziej mobilnymi są pracownicy budowlani w tej typowej odzieży roboczej.

Ochrona twarzy i oczu

W oczyszczaniu strumieniowym kluczowe znaczenie ma rzecz jasna hełm, bo z kilkoma nie estetycznie wyglądającymi urazami na ramionach można jeszcze jakoś żyć, ale uszkodzenia oczu, czy też pewnej części twarzy to już znaczny problem. Urazy te mogą się okazać trwałymi i co równie istotne przez takowe stajemy się inwalidami.

Dlatego też tą najistotniejszą częścią sprzętu ochronnego jest ten specjalny hełm z wizjerem, dzięki któremu doskonale widzimy to, co robimy aktualnie i co najważniejsze nawet po tym odchyleniu strumienia prosto w twarz nie pojawiają się poważne urazy. Takiego hełmu rzecz jasna używa się latami i co równie istotne w sezonie letnim lepiej nie pracować zbyt długo, bo w tym stroju ochronnym szybko robi się gorąco i dlatego też po jakimś czasie warto go zdjąć, po to, by napić się wody i by nieco odpocząć w tym chłodnym i o wiele przyjemniejszym miejscu.

Czy oczyszczaniem strumieniowym zajmą się roboty?

Człowiek w przypadku oczyszczania strumieniowego potrzebuje stroju ochronnego, który ogranicza jego mobilność i co równie istotne w upalne dni nie może w nim zbyt długo pracować. Jednym słowem wtedy częste przerwy są normą. Istotnym jest też i to, że tego typu oczyszczanie z lakieru musi potrwać.

Dlatego też w czasach obecnych w tej czynności ludzi zastępują roboty, bo to właśnie one mogą pracować niemal bez przerwy i co równie istotne nigdy nie zaczną narzekać na warunki pracy. Robot zajmujący się oczyszczaniem strumieniowym nie ulega także tej chwilowej dekoncentracji, a zamiast wynagrodzenia potrzebuje tylko energii elektrycznej. Minus takiego robota tkwi w tym, że gdy zabraknie prądu to stanie, a gdy trafi się jakiś problem związany bezpośrednio z oprogramowaniem, to potrzebny będzie wykształcony technik, po to, by naprawić tego robota.

Sprzęt ochronny dostępny jest na stronie https://www.contracor.com.pl/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%