Zamknij
REKLAMA

Jak szybko znaleźć pracę?

08:27, 07.06.2021 | r.
Skomentuj

Czasy są takie, jakie są. Wiele osób obecnie stoi przed problemem znalezienia pracy. Redukcja etatów, masowe zwolnienia, brak środków na utrzymanie pracowników... Pandemia mocno dała się we znaki. Jeśli jesteście obecnie bezrobotni i szukacie pracy, ale bez skutku, to być może coś robicie źle? A może robicie wszystko wystarczająco, ale... to wciąż za mało? Mamy dla was kilka porad odnośnie tego, w jaki sposób szukać pracy, aby w końcu ją znaleźć. Niektóre z naszych propozycji mogą was zaskoczyć!

Każdy z nas chociaż raz szukał, szuka lub będzie szukał pracy. To fakt. Wiemy, że jest to bardzo trudne i stresujące zadanie. Szczególnie, kiedy mamy nóż na gardle i praca potrzebna jest nam na już. Jeśli przeglądacie na potęgę różne oferty pracy, wysyłacie swoje CV masowo i... nic, to mamy dla was kilka porad jak szukać pracy, aby ją znaleźć. 

Wykaż się inicjatywą 

Nie każdy potrafi to zrobić. Czasami nie wystarczy jedynie wysyłać swojego CV w odpowiedzi na różne oferty pracy. Warto zrobić coś jeszcze. Zbierać informacje o pracodawcach, o branży, uczęszczać w kursach i szkoleniach, aby budować sobie bazę biznesową. Założyć profil w biznesowych mediach społecznościowych i reagować na to, co dzieje się w branży. Jeśli wasza praca na to pozwala - zróbcie portfolio swoich prac. Pracodawcy uwielbiają zatrudniać pracowników, którzy wykazują się postawą proaktywną. Uczą się, szukają, próbują zrozumieć, dowiadują się na własną rękę. To może być klucz do znalezienia wymarzonego zatrudnienia. 

Nie zrażaj się 

A dokładniej - bądź konsekwentny. Staraj się codziennie, po kilkanaście minut, przeglądać nowe oferty pracy. Jeśli masz taką możliwość, to staraj się to robić kilka razy dziennie. Dlaczego? Im szybciej rekrutujesz na jakieś stanowisko, tym większe masz szanse na znalezienie pracy. Czasami coś nam unika, czasem z lenistwa nie chcemy cofnąć się kilka stron dalej w ogłoszeniach i przepada nam coś, co mogłoby być naszą szansą na wymarzoną pracę. 

Warto wiedzieć, co dzieje się w branży 

Jeśli macie taką możliwość - zapoznawajcie się z raportami branżowymi o tym, co dzieje się na danym rynku. Dzięki temu wiemy, jak wielka jest konkurencyjność, co jest teraz cenione. Nabywamy pewną wiedzę, która może nam ułatwić znalezienie pracy. W końcu dobrze jest wiedzieć, co dzieje się wokół nas. 

Uważaj na to, co w ogłoszeniu 

Wiele CV i kandydatów odpada, bo nie doczytali, że jest specjalna klauzula, którą trzeba wkleić. Bo nie widzieli, że wymagane jest portfolio czy próbka tekstu. Albo nie widzieli, że oprócz CV trzeba załączyć list motywacyjny. Takie małe szczegóły często dyskwalifikują przynajmniej kilka - kilkanaście osób w ciągu jednej rekrutacji. To mało? To dużo! A mogliby liczyć na zatrudnienie, gdyby dokładniej przeczytali ogłoszenie i zastosowali się do wymogów, które tam podano. 

Czasami to rynek sprawia, że nie możemy znaleźć pracy. Ale niejednokrotnie to my robimy coś źle. Warto wiedzieć, jak aktywnie szukać pracy, aby ją dostać. Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik wam w tym pomoże i wkrótce będziecie cieszyć się wymarzoną posadą. Tego wam życzymy. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%