Zamknij
REKLAMA

Jak bezpiecznie wybrać giełdę kryptowalut i na co zwrócić uwagę?

12:48, 14.05.2021 | r.
Skomentuj

Kryptowaluty w roku 2021 są już aktywami z olbrzymią kapitalizacją. Jeden Bitcoin wartością zbliżył się do wartości 250 tysięcy złotych. W kierunku pieniądza cyfrowego zwracają się już także rządzący państwami jak i dużymi korporacjami. Budzą one też ciekawość z racji przyszłościowego systemu blockchain, na którym są oparte. Zainteresowanie wirtualnym pieniądzem wykazują zarówno doświadczeni inwestorzy jak również osoby początkujące w obrocie kapitałem. Co więc należy wiedzieć przed wyborem giełdy kryptowalut?

Kryptowaluta to system księgowy przechowujący informacje o stanie posiadania w umownych jednostkach waluty. Jest to cały czas pieniądz w większości państw nieuznawany za prawny środek płatniczy za to dający możliwość szybkiego spieniężenia oraz zarobku na wzroście wartości zakupionych wcześniej monet. Możliwość handlu nimi daje wielu pośredników czyli tak zwane giełdy kryptowalut. By wybrać najlepsze giełdy bitcoin należy sprawdzić aktualne rankingi oraz zapoznać się z innymi ważnymi kryteriami takimi jak:

1. Opinie na temat platform - wiadomo, że nie należy się sugerować każdą napisaną w sieci opinią, warto jednak zwrócić uwagę czy nie powtarzają się informacje odnośnie problemów z handlem, czy wycofaniem środków z giełdy. Zaleca się dużą ostrożność przy wyborze takiej giełdy kryptowalut

2. Techniczne aspekty działania - jak wiadomo, rynek kryptowalut jest rynkiem bardzo ruchomym, dlatego najlepiej mieć możliwość szybkiej reakcji na zmianę kursu waluty. Dlatego najlepiej korzystać z giełdy czynnej 24 godziny na dobę, jak również takiej, która wytrzyma dużą ilość użytkowników i transakcji jednocześnie. Dla osób preferujących aplikacje mobilne liczyć się będzie przystępność i jakość wersji na smatrfon czy tablet

3. Prowizje oraz ilość dostępnych walut - szukając najlepszej giełdy bitcoin warto zwrócić uwagę na inne kryptowaluty dostępne na giełdzie. Powstaje ich coraz więcej, co daje duże możliwości wzrostu na tych mniej wartych. Konieczne jest również sprawdzenie giełdy pod kątem prowizji od transakcji.

4. Wsparcie i komunikacja - każdemu użytkownikowi zależy na sprawnym kontakcie z działem wsparcia czy obsługi klienta, tym bardziej że każdy dzień zwłoki może oznaczać stratę kapitału dla inwestora.

Podsumowując warto wybierając pośrednika zajrzeć na ranking giełd kryptowalut jak i przeanalizować giełdy na podstawie wymienionych wyżej czynników, po czym przejść do samego inwestowania w bezpiecznym i przyjaznym użytkownikowi miejscu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%