Zamknij
REKLAMA

Waga magazynowa - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

11:18, 23.04.2021 | r.
Skomentuj

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego magazynu i innych miejsc przechowywania towarów, jest odpowiednia waga. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego typu urządzeń. Dostosowane są do różnych warunków środowiskowych i potrzeb, co ułatwia dopasowanie modelu, który spełni wszystkie oczekiwania. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę!

W wielu branżach pomiar towaru jest codziennością. W tym celu potrzebny będzie odpowiedni sprzęt, przy pomocy którego można zważyć przyjmowane lub wysyłane produkty. Jak się okazuje, dopasowanie urządzenia to wcale nie takie proste zadanie. Na rynku dostępnych jest mnóstwo propozycji, przez co łatwo się w tym wszystkim pogubić. Wśród nich znajdziesz zarówno mniejsze wagi magazynowe do 150 kg, jak i modele dedykowane do cięższych pakunków. Z tego względu warto w pierwszej kolejności uwzględnić konkretne zapotrzebowanie.

Jakie parametry uwzględnić przy wyborze wagi magazynowej?

Wybierając wagę magazynową, jedną z najważniejszych kwestii z pewnością jest zakres ważenia. W tym przypadku duże znaczenie ma przede wszystkim rodzaj towaru. Podstawowe modele urządzeń zwykle ważą do 150 kg, jednak na rynku można też znaleźć wagi magazynowe do 500 kg. Przydadzą się w przypadku dokonywania pomiarów ciężkich produktów. Do bardzo ważnych parametrów zaliczyć można też zasilanie wagi, gdyż ma to wpływ na funkcjonalność i miejsce wykorzystania. Występują one  w formie przewodowej, na baterie lub akumulator.

Kolejnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze wagi, jest kompatybilność z innymi urządzeniami. Dotyczy to szczególnie komputerów i kas fiskalnych. W ten sposób można znacząco ułatwić funkcjonowanie całego magazynu. Dodatkowo warto zadbać o to, aby zakupiony model wagi był wyposażony w funkcję drukowania etykiet. Z łatwością podłączysz do nich wtedy drukarkę, aby łatwo oznakować ważony towar. Tego typu propozycje świetnie sprawdzą się zarówno na magazynach, jak i w hurtowniach czy sklepach z dowolnym asortymentem.

Waga magazynowa - z legalizacją czy bez?

Ważną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze wagi magazynowej, jest obecność legalizacji. Chodzi o charakterystyczne oznakowania, zwykle w postaci naklejek, mające określać cechy legalizacyjne urządzenia. Są one wymogiem koniecznym dla niektórych przedsiębiorców. Dotyczy to przede wszystkim sprzedaży towarów na wagę. Wybierając sprzęt z legalizacją, otrzymasz model z deklaracją zgodności i stosownymi nalepkami producenta lub urzędu miar.

Jeśli waga stosowana jest w innym celu niż ważenie sprzedawanego towaru, w zupełności powinien starczyć model bez legalizacji. Przykładowo doskonale sprawdzi się do odważania składników w procesie wytwarzania. W przypadku kiedy trzeba obliczyć wartość najlepiej postawić na wagi z legalizacją. Wszystkie wagi przemysłowe wykorzystywane w przedsiębiorstwach z opracowanym systemem zarządzania jakością, powinny być poddawane regularnemu przeglądowi i wzorcowaniu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%