Zamknij

Kiedy można rozważyć przeszczep włosów?

00:16, 01.04.2021 r. Aktualizacja: 00:16, 01.04.2021
Skomentuj fot. Spectral-Design / Shutterstock.com fot. Spectral-Design / Shutterstock.com

Jeśli masz problem z wypadaniem włosów i przetestowałeś wiele różnych specyfików na rzekomy porost włosów a w efekcie wciąż nie widzisz zadowalających efektów to prawdopodobnie rozważasz przeszczep włosów. Jest to zabieg, który pozwala w sposób trwały zwiększyć zagęszczenie włosów. Co należy wiedzieć zanim podejmie się decyzje o przeszczepie? Dla kogo taki zabieg jest rekomendowany? W niniejszym artykule znajdziesz krótkie i rzeczowe odpowiedzi na te pytania. Tak czy inaczej podkreślamy, że decyzja o przeszczepie powinna być najpierw przekonsultowana z lekarzem trychologiem.

Kiedy przeszczep włosów jest możliwy? 

Żeby można było rozważać decyzję o ewentualnym przeszczepie trzeba po pierwsze posiadać odpowiedniej jakości włosy w okolicy dawczej. Jeśli nie można pobrać włosów i jedyne miejsce skąd taka możliwość istnieje to kark lub okolice nad uszami to trzeba wiedzieć że ewentualny przeszczep włosów wymaga większego zastanowienia i przede wszystkim bardzo dokładnego przekonsultowania z lekarzem. W takim wypadku decyzję o przeszczepie trzeba mocniej przemyśleć. Ponadto, czasami przeszczep może być nie możliwy ze względu na inne przeciwwskazania np. choroby skórne lub przewlekłe choroby. Oczywiście kwestie te należy indywidualnie sprawdzić podczas rozmowy z lekarzem.

FUT czy FUE?

Poza kwestiami dotyczącymi pobrania włosów z okolicy dawczej, przed zabiegiem trzeba się zastanowić jaką metodą planowany zabieg będzie wykonywany. Co do zasady są dwie możliwości. Metoda FUT oraz FUE. Metoda FUT jest również potocznie znana jako paskowa. Polega ona na usunięciu paska ze skórą wraz z mieszkami włosowymi. Po pobraniu w dużym skrócie i uproszczeniu chirurg wykonuje niewielkie nacięcia w miejscu docelowym i wprowadza przygotowane przeszczepy. Metoda jest powszechnie znana jako skuteczna przy czym należy liczyć się z tym, że wadą tej metody jest blizna z tyłu głowy (a więc w okolicy dawczej). Druga metoda o nazwie FUE jest nieco bardziej nowoczesna. Tutaj wystarczy pobrać materiał dawczy w postaci jednostek mieszkowych cienką igłą. Zaletą tej metody jest fakt, że jest to działanie wyjątkowo mało inwazyjne. Jednocześnie skuteczność przeszczepu jest zadowalająca. 

Podsumowując, zarówno jedna jak i druga metoda pozwala osiągnąć upragniony wzrost włosów. Żeby jednak przejść do zagadnienia jakim jest wybór odpowiedniej metody trzeba najpierw przekonsultować z lekarzem czy przeszczep włosów jest możliwy. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%