Zamknij
REKLAMA

Jak dobrać firany do salonu?

10:31, 26.10.2020 | r.
Skomentuj materiał partnera

Salon jest zdecydowanie jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu lub w mieszkaniu. Pełni rolę typowo użytkową, ale również reprezentacyjną. Dlatego do jego aranżacji staramy się stosować najlepsze jakościowo materiały wykończeniowe oraz firany i zasłony. Jak wybrać te, które udekorują ona i zapewnią jednocześnie prywatność?

Salon to pomieszczenie użytkowe, dekoracyjne, reprezentacyjne. Jedyne takie, gdzie jednocześnie funkcjonuje domowe kino, strefa wypoczynkowa, strefa jadalna oraz miejsce zabaw. Salon to pomieszczenie, gdzie przyjmujemy gości, gdzie bawimy się z dziećmi, odpoczywamy oglądając filmy, słuchając muzyki, rozmawiając ze sobą. Firany oraz zasłony, które dekorują okna mają zapewnić maksymalny komfort, zaaranżować przestrzeń okienną, chronić przed wścibskimi przechodniami. Wybór odpowiednich firan do salonu, zasłon pozwoli w pełni wykorzystać potencjał pomieszczenia.

Jak wybrać firany do salonu, aby jak najdłużej zachowały swój urok? Trzeba zdecydowanie brać pod uwagę kilka kwestii.

Wielkość okien

To najważniejsza kwestia. Jeżeli mamy do czynienia z małymi oknami możemy wybrać firany gotowe w odpowiednio dobranym wzorze. Jeżeli okna są nietypowe, przesuwne, koliste lub narożne lepszym rozwiązaniem będzie wybór firan do salonu wykonywanych na indywidualne zamówienie.

Nasłonecznienie

Jeśli nasz salon jest bardzo mocno nasłoneczniony w ciągu dnia postawmy na firany oraz zasłony, które są grubsze i będą skutecznie cieniowały lub całkowicie odcinały dopływ światła do wnętrza. Firany oraz zasłony powinny być dobrane również do koloru i rodzaju rolet lub żaluzji jeżeli dodatkowo decydujemy się na ich montaż.

Wygląd

Tu wszystko oczywiście zależy od naszego indywidualnego gustu oraz stylu aranżacji wnętrza. Do nowoczesnych wnętrza nadadzą się proste, jednolite firany. Prostota jest tu słowem kluczowym. Firany bardzo dobrze powinny współgrać z jednolitymi zasłonami. W przypadku salonu klasycznego można wybrać firany z różnymi dekoracjami oraz w różnym kształcie. To samo dotyczy zasłon, które mogą mieć odważniejsze kolory oraz wzornictwo. Szeroki wybór zasłon do salonu jest na stronie https://alena-firany.pl/firany-do-salonu.html.

Jakość

Niezależnie od tego, jakie firany wybierzemy, warto stawiać na jakość. Firany powinny być estetycznie wykonane, bez wad fabrycznych, dobrze uszyte, łatwe do montażu, prania i wieszania. Jeśli decydujemy się na białe firany szczególną uwagę warto zwracać na piękność bieli oraz brak żółknięcia.

Krótkie czy długie?

To również kwestia indywidualna. Krótkie firany do salonu są łatwiejsze w utrzymaniu, nie zasłaniają również grzejników, a tym samym nie zatrzymują ciepła, które powinno być oddane do pomieszczenia. Jeżeli mamy w domu ogrzewanie podłogowe, nie posiadamy grzejników, wtedy możemy z powodzeniem stosować firany i zasłony do ziemi, pamiętając o doborze odpowiedniego karnisza. Długie firany na pewno przyciągają uwagę, choć jednocześnie są trudniejsze w utrzymaniu czystości.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA