Zamknij
REKLAMA

Zastosowanie esperalu w Szczecinie podczas leczenia alkoholizmu

09:24, 12.10.2020 | r.
Skomentuj

Choroba alkoholowa jest nałogiem. Walka z nią jest czasochłonna i wymaga od osoby uzależnionej samozaparcia. W dzisiejszych czasach istnieje kilka sposobów na wspomaganie leczenia i należą do nich wszycie wszywki alkoholowej oraz psychoterapia. Żeby metody te były skuteczne, bardzo ważna jest chęć wyleczenia się. Mimo że zaszycie się to jedno z najpopularniejszych sposobów na leczenie alkoholizmu, wiele osób wciąż nie wie, czym jest zaszycie esperalu w Szczecinie oraz w jaki sposób lek ten oddziałuje na organizm alkoholika.

Czym jest esperal i kiedy stosuje się wszywkę dla alkoholika w Szczecinie?

Esperal jest organicznym związkiem chemicznym, stosowanym w leczeniu uzależnień od alkoholu. Aktywną substancją tego leku jest Disulfiram WZF, produkowany przez polską firmę farmaceutyczną Polfa S.A. Sprzedają go tylko apteki na receptę. Każde opakowanie zawiera 10 wszywek dla alkoholika. Tabletki antyalkoholowe są zaszywane podczas mikrochirurgicznego zabiegu w przychodni specjalistycznej. Implantacja leku Disulfiram odbywać się powinna w sterylnych warunkach. Dzięki temu zabieg będzie bezpieczny i bezbolesny. Podczas wizyty lekarz przeprowadza z pacjentem wstępny wywiad, następnie robi nacięcie, a do środka (najczęściej w okolicy pośladka) wkłada esperal w tabletkach. Chirurg zszywa ranę z pomocą szwów, które trzeba zdjąć po 10-14 dniach. W przypadku, gdy nici są rozpuszczalne, nie ma konieczności kolejnej wizyty w przychodni. O bliznę należy dbać w odpowiedni sposób, żeby nie doszło do zakażenia rany. Takich informacji udziela lekarz po przeprowadzonym zabiegu wszywki. Pacjent może liczyć na dyskrecję oraz anonimowość w przypadku wizyty w prywatnej przychodni. Wszycie tabletki alkoholikowi nie jest inwazyjne, ale esperal w domu pacjenta nie jest tak bezpieczny, jak konsultacja w klinice.

Esperal opinie - skutki uboczne po spożyciu alkoholu

Jak działa wszywka alkoholowa? Zaszywany esperal w Szczecinie przez ok. rok wchłania się i sam w sobie jest obojętny dla organizmu. Dopiero połączenie substancji czynnej Disulfiram nawet z najmniejszą ilością płynu etylowego wpływa na metabolizm alkoholu w wątrobie poprzez blokowanie enzymu dehydrogenazy. Efektem tego jest gromadzenie się aldehydu octowego po spożyciu alkoholu. Proces ten powoduje pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości. Skutki uboczne picia alkoholu i działania esperalu są absolutnie różne, w zależności od ilości spożytego trunku oraz indywidualnych cech odporności, jak i reakcji każdego organizmu. 

Najczęściej występujące objawy zatrucia to po zadziałaniu tabletki dla alkoholika: 

  • pulsujący ból głowy, 
  • ból brzucha, 
  • mdłości, nudności, 
  • zawroty głowy, 
  • tachykardia, 
  • lęk.

Można ich uniknąć tylko dzięki abstynencji, dlatego podczas działania wszywki alkoholowej obowiązuje bezwzględny zakaz przyjmowania alkoholu do organizmu. Dlatego też trzeba uważać na produkty, które mogą również go zawierać. Lek esperal (tabletka dla alkoholika) wchłania się przez 8-12 miesięcy i przez ten okres trzeba zachować abstynencję.

Treść przygotowana po konsultacji ze specjalistą z zakresu leczenia alkoholizmu w Szczecinie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA