Zamknij
REKLAMA

Jak efektownie podświetlić obrazy na ścianach?

12:57, 03.10.2020 | r.
Skomentuj materiał partnera

Dobre oświetlenie w pomieszczeniach może pełnić różną rolę. Oczywiście odpowiednie lampy pozwalają nam normalnie funkcjonować w przestrzeni zamkniętej, gdzie nie ma dostępu do światła naturalnego. Czasami lampy wykorzystywane są także do podświetlenia obiektów, które wiszą na ścianach (na przykład luster lub obrazów). Jakie modele lamp wybrać, aby podkreślić ścienne dekoracje?

  1. Jakie dekoracje warto podkreślić
  2. Lampy do podświetlenia dekoracji

Jakie dekoracje warto podkreślić?

Jednym z etapów projektowania wnętrz jest dobranie odpowiedniego oświetlenia. Chodzi głównie o lampy wiszące, stojące oraz małe kinkiety. Niektóre z tych urządzeń pełnią rolę oświetlenia dekoracji. Oczywiście oświetlają one przestrzeń, jednak ich najważniejsze zadanie to podkreślenie i wyeksponowanie konkretnej rzeczy wiszącej na ścianie. Co w ten sposób oświetlamy? Są to przede wszystkim obrazy. Wiele osób posiada zabytkowe dzieła sztuki. Mogą to być także obrazy, które po prostu lubimy i pasują do stylistyki danego pomieszczenia. Kolejną rzeczą, jaką podkreślamy są plakaty oraz galerie zdjeć. Wszystkie te elementy sprawiają, że nasz dom nabiera ciepła i staje się bardziej spersonalizowany. Podobny zabieg podświetlania stosowany jest także w muzeach oraz galeriach, gdzie istotne jest rozświetlenie eksponatów, aby były lepiej widoczne dla odwiedzających oraz klientów. Szeroką gamę lamp służących do oświetlenia obrazów znajdziemy pod następującym linkiem: http://abanet.pl/220-oswietlenie-obrazowe-lampy

Lampy do podświetlenia dekoracji

Oświetlenie obrazów na ścianie zależy między innymi or rozmiarów eksponatu. Dlatego w sklepie można wybrać odpowiednie model spośród wielu produktów. Obecnie dużą popularnością cieszą się specjalne dedykowane oświetlenie zwane lampami obrazowymi. Dzięki nim obraz, plakat lub zdjęcie jest równomiernie oświetlone. Oczywiście poszczególne modele różnią się barwą światła. Na rynku dostępne są żarówki o ciepłej i zimnej barwie. Warto także zwrócić uwagę na styl lamp. Należy je bowiem dobrać do ogólnej aranżacji pomieszczenia oraz podświetlanego obrazu. Dzieła sztuki sprzed lat w pięknie zdobionych ramach aż proszą się o lampy stylizowane, na przykład retro. Bogate zdobienia mogą idealnie zgrywać się z dekoracjami, jakie są właśnie na ramach. Do wnętrz minimalistycznych lepiej wybrać nowoczesne oświetlenie. Lampy podświetlające obrazy mogą mieć różne kształty i formy. Wiele osób decyduje się na specjalne podświetlane podłużne oprawy. Warto także sprawdzić, czy dany model daje użytkownikom możliwość zmiany kierunku oświetlenie. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA