Zamknij
REKLAMA

Zakupy w czasie pandemii - planuj i oszczędzaj

13:20, 22.09.2020 | r.
Skomentuj

O tym, że COVID-19 zmieni kilka kwestii w naszych przyzwyczajeniach zakupowych, mogliśmy się przekonać w początkowej fazie pandemii. Ograniczona liczba klientów w sklepach, brak terminów na dostawy do domu, ogromne kolejki. Później sytuacja wróciła do normy, ale chcąc wciąż zachowywać się zgodnie z zasadami dystansu społecznego, warto przemyśleć pewne zmiany w trybie kupowania. I to z korzyścią dla portfela, bo z udziałem niemałych oszczędności.

Strategia przemyślanych zakupów

Czy warto chodzić do sklepu często i kupować wszystko „na świeżo”? A może lepiej robić duże zakupy, które dostarczą większości produktów na kilka tygodni? Pytanie jest trudne, a sprawa wcale nie generuje jednoznacznych rozwiązań. Odpowiedzią na czas pandemii wydaje się inteligentne połączenie tych dwóch sytuacji.

Na zakupach w ciągu tygodnia tracimy sporo czasu, jadąc do sklepu, szukając produktów, stojąc w kolejce do kasy. Jeśli tylko pozwala na to przestrzeń magazynowa w domu oraz charakter kupowanych produktów, warto zrobić pewne zapasy. Grupami artykułów szczególnie podatnych na taki zabieg są: chemia domowa, cukier, ryż, makaron i inne produkty sypkie, mleko pasteryzowane, napoje, przekąski takie jak chipsy, czekolady i ciastka. Kupując więcej (lecz rozsądnie!), dokonujemy pierwszej oszczędności – czasu, który spędzimy w sklepie, np. biegnąc do dyskontu co dwa dni po jeden karton mleka. Względem COVID-19 jest to istotna korzyść, ponieważ nie narażamy się na kolejny kontakt z innymi ludźmi. A co z oszczędnością pieniędzy?

Gazetki kontra aplikacja

Z pomocą przychodzą jak zwykle nowoczesne technologie. Posiadanie różnych przydatnych programów mobilnych stało się niesamowicie użyteczne. Nie inaczej jest tym razem, ponieważ w oszczędnościach może pomóc bardzo ciekawy asystent zakupowy, dostępny w języku polskim – aplikacja Blix. Jest ona dostępna na trzy popularne platformy: Android, iOS oraz dla sprzętów Huaweii. Co potrafi?

Z miesiąca na miesiąc coraz więcej. Na początku platforma skupiała się jedynie na agregacji gazetek promocyjnych, ale na szczęście jej twórcy zdecydowali się na dynamiczny rozwój. Strategiczną funkcją oprogramowania stała się tzw. lista zakupowa, pozwalająca dodawać doń pożądane przez użytkownika artykuły. W trakcie tworzenia spisu inteligentny filtr przeczesuje pozycje dostępne w gazetkach, w poszukiwaniu adekwatnych promocji. Dzięki temu jeszcze w domu można wyselekcjonować nie tylko potrzebne produkty, ale i sklep, w którym istnieje możliwość najtańszego ich zakupu.

Ekologicznie i o wiele szybciej

Taki sposób „przeglądania” gazetek promocyjnych jest o wiele szybszy. Dzięki coraz większemu zainteresowaniu elektronicznymi odpowiednikami, sieci sklepów ograniczają druk i kolportaż papierowych wersji gazetek. Jeszcze dekadę temu były one ogromną zmorą – zarówno ze względów ekologicznych, jak i ogólnego zaśmiecenia przestrzeni publicznej. Aplikacja taka jak Blix znacząco przyczynia się zatem do pozytywnych zmian dla środowiska, naszych portfeli oraz oszczędności czasu, który trzeba było przeznaczać na wertowanie kilku gazetek i zaznaczanie atrakcyjnych ofert.

Blix warto wypróbować również ze względu na szybki dostęp do wszystkich gazetek w jednym miejscu, a ponadto bardzo przejrzystą przeglądarkę i system powiadomień, dzięki którym nigdy nie zapomnimy o nowych promocjach. Jednocześnie w czasie pandemii można dzięki niej zaplanować rozsądne, większe zakupy produktów niepsujących się, dzięki czemu rzadziej będziemy narażać się na ekspozycję na wirusy, szczególnie w sezonie grypowym.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA