Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto mieć certyfikat SSL? 4 ważne powody!

17:55, 21.09.2020 | r.
Skomentuj

Coraz więcej stron internetowych posiada certyfikat SSL i to jest bardzo dobry trend. Dzięki temu można zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników, ale nie tylko. Przedstawiamy 4 powody, dla których warto mieć SSL.

Działanie certyfikatu SSL jest nakierowane na kwestie bezpieczeństwa. Szyfrowanie SSL pozwala skutecznie zabezpieczyć dane, które są przesyłane między przeglądarką internetową użytkownika a serwerem, na którym działa strona internetowa lub usługa online. Dziś cyberzagrożenie jest coraz większe, a to wymaga zdecydowanych działań i dobrych narzędzi do ochrony. Nic dziwnego, że coraz więcej stron www jest zabezpieczanych właśnie certyfikatami SSL i rośnie zainteresowanie takimi rozwiązaniami.

Certyfikat SSL warto mieć z następujących ważnych powodów:

1. Kwestia RODO

Dzięki SSL można w łatwy, szybki i tani sposób wypełnić obowiązki wynikające z ustawy RODO. Co prawda nie ma w niej nic o SSL, ale za to jest obowiązek stosowania szyfrowania danych osobowych. Do tego SSL nadaje się idealnie i jest łatwe do zdobycia. Certyfikaty SSL oferują już wszyscy renomowani dostawcy usług internetowych (np. Domeny.pl).

2. Ochrona użytkowników

Dzięki certyfikatowi SSL można szyfrować dane użytkowników w transmisji między przeglądarką a serwerem i tym samym zapewnić im ochronę. Nie ma obawy, że te dane przejmą niepowołane osoby, a często to przecież bardzo wrażliwe informacje (np. dane o zamieszkaniu, kwestiach finansowych itp.). Z drugiej strony bezpieczeństwo użytkownika jest zwiększane, bo pozwala mu łatwiej zidentyfikować, czy znajduje się na prawdziwej stronie serwisu. Coraz częściej można bowiem obserwować zjawisko fałszowania stron i wyłudzania w ten sposób danych.

3. Skuteczniejsze SEO

Mało się o tym pisze, ale certyfikat SSL może być także wsparciem dla działań SEO. Google promuje strony, które są bezpieczne, a więc stosują szyfrowanie SSL. Takie serwisy mogą uzyskiwać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Oczywiście to nie zależy tylko od SSL, ale to jeden z ważnych czynników.

4. Budowanie zaufania

Certyfikat może również pomóc w budowaniu pozytywnego wizerunku serwisu internetowego. Użytkownicy mają coraz większą świadomość cyberzagrożeń. SSL i zielona kłódka przy adresie witryny jest sygnałem, że dany serwis jest bezpieczny i dba o swoich użytkowników. To szczególnie ważne, gdy w takiej witrynie dokonuje się zakupów lub zostawia dane. Do tego przeglądarka nie oznacza stron z SSL jako niezabezpieczone. 

Certyfikat SSL to niewielki koszt, ale za to dużo korzyści. Zdecydowanie bardziej opłaca się go mieć, niż nie mieć. Warto o tym pamiętać. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Susan BensonSusan Benson

0 0

Witam Pani i Panowie, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym.

Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: ([email protected]) lub napisz do nas bezpośrednio przez WhatsApp na numer: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź.

Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci poprawić długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób.

Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki;
* Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
* Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
* Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
* Elastyczne oprocentowanie 3%.
* Wysokie wskaźniki akceptacji
* Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat.
* Prosta aplikacja online.
* Spersonalizowane wskazówki i wiedza.
* Brak ukrytych opłat

Nie trać okazji z powodu braku funduszy.

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem:
E-mail: [email protected]
WhatsApp: +447903159998

Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron 23:01, 21.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA