Zamknij
REKLAMA

Od czego zależy cena samochodu w skupie aut?

15:52, 05.09.2020 | r.
Skomentuj

Wielu właścicieli aut, pragnąc sprzedać nieużywany już pojazd, decyduje się na oddanie go do skupu. Jest to dużo wygodniejsze rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas oraz uniknąć stresu. Jakie są zalety skorzystania ze skupu aut? Ile pieniędzy można dostać za samochód i od czego zależy ta kwota? Oto odpowiedzi na te pytania.

Skup aut - dla kogo?

Z usług skupu może skorzystać każdy właściciel pojazdu, który pragnie go odsprzedać, a brakuje mu czasu na samodzielne umieszczanie ogłoszeń, spotkania z potencjalnymi kupcami oraz długotrwałe i kłopotliwe procedury prawne. Skup aut w Szczecinie AUTOFORUM oferuje kompleksową obsługę w każdym z wyżej wymienionych zakresów. Pracownicy firmy to profesjonaliści, którzy doskonale orientują się w branży motoryzacyjnej i potrafią odpowiednio wycenić każdy samochód. Niezależnie od stanu pojazdu, do skupu można oddać auta:

 • nowe lub stare,

 • sprawne lub uszkodzone,

 • powypadkowe i rozbite,

 • zalane lub spalone,

 • przeznaczone do kasacji,

 • przeznaczone do rozbioru na części,

 • przeznaczone do zezłomowania.

Odbiór pojazdu następuje na koszt firmy, najczęściej w ciągu 24 godzin od przyjęcia zgłoszenia. Wycena odbywa się za darmo, następnie spisywana jest umowa, auto jest odbierane, a pieniądze wypłacane klientowi od ręki lub przelewem na konto. AUTOFORUM gwarantuje najwyższej jakości obsługę, oszczędność czasu i pieniędzy. Przyjmie każdy samochód, niezależnie od jego stanu. Często jest to dużo bardziej opłacalna opcja, niż naprawianie szkód, co może wiązać się z kosztami przewyższającymi wartość pojazdu.

Ile można dostać za samochód?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jest to indywidualna kwestia, zależna od wielu czynników. Co ma największy wpływ na wycenę:

 • stan techniczny samochodu – im lepszy stan, tym większą kwotę skup aut jest w stanie zapłacić,

 • rocznik najlepiej płatne są samochody od rocznika 1995 w górę, im starsze auto, tym mniejsza jego wartość,

 • przebieg samochodu – auta z mniejszym przebiegiem są lepiej wyceniane, jednak nie warto cofać licznika, ponieważ jest to niezgodne z prawem, a oszustwo bardzo łatwo można wykryć,

 • historia serwisowania – jeśli auto było regularnie serwisowane, z pewnością podniesie to jego wartość,

 • wyposażenie – klimatyzacja, poduszki powietrzne, nawigacja, czujniki parkowania to tylko niektóre z dodatkowych atutów, które zwiększają wartość samochodu,

 • wygląd – zadbana tapicerka, niezarysowany lakier z pewnością zwiększą szansę na sprzedaż samochodu, a co za tym idzie - można liczyć na większą kwotę za pojazd.

Skup aut dokonuje indywidualnej wyceny w przypadku każdego samochodu, analizując jego wartość pod kątem wspomnianych wcześniej czynników. Firma wypłaca właścicielowi około 60-80% kwoty, stanowiącej wycenę pojazdu, ze względu na kupno bez możliwości zwrotu oraz konieczność zabezpieczenia się, w razie wystąpienia dodatkowych wad ukrytych, które nie zostały wykryte na początku. Jest to opłacalny interes, biorąc pod uwagę, że wszelkimi formalnościami, zajmują się pracownicy biura, a transakcji można często dokonać w ciągu 24 godzin od początku do końca.

Skup aut Szczecin

AUTOFORUM to firma od lat działająca na zachodniopomorskim rynku samochodowym. Świadczymy usługi na terenie Szczecina i okolic. Zajmujemy się skupem aut, którym następnie dajemy drugie życie i szansę na zaistnienie na rynku wtórnym, rozbieramy je i przeznaczamy na części lub zajmujemy się złomowaniem i kasacją samochodu. Wszystkie te czynności wykonują nasi specjaliści, zatem klient już nie musi zaprzątać sobie tym głowy. Dodatkowo, zajmujemy się wszelkimi aspektami prawnymi - umowa kupna-sprzedaży, czy też podatek od czynności cywilnoprawnych to najważniejsze kwestie, o które należy zadbać przy tego rodzaju transakcji. Przygotowujemy umowę z dbałością o wszelkie szczegóły oraz pokrywamy podatek. Zależy nam na tym, aby wszelkie czynności przebiegały sprawnie i z korzyścią dla obu stron. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, nasi specjaliści pozostają do dyspozycji klientów.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%