Zamknij
REKLAMA

Hydroizolacja balkonu - czym jest?

12:00, 08.07.2020 | r.
Skomentuj

Niewłaściwie wykonany balkon, czy też taras to powszechnie występujący problem. Z pewnością nie należy oszczędzać na materiałach, gdyż to właśnie one odpowiadają za wytrzymałość i żywotność konstrukcji. Liczy się również poprawność wykonania - nawet najmniejszy błąd może nieść za sobą negatywne konsekwencje w przyszłości. Ogromną rolę odgrywa także hydroizolacja balkonu, która chroni przed negatywnym oddziaływaniem czynników otoczenia.

Zabezpieczenie przed wilgocią

Właściwie wykonana hydroizolacja balkonu stanowi skuteczne zabezpieczenie przez wilgocią. Ważne jest to, aby konstrukcja jej nie zatrzymywała. To właśnie ona powoduje sukcesywne niszczenie, przez co mogą pojawić się uszkodzenia mechaniczne oraz deformacje. Trzeba pamiętać, że stanowi to realne zagrożenie dla użytkowników. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że kawałki balkonu mogą odpadać i wykruszać się. Jego odłamki mogą zranić osoby przebywające wokół konstrukcji. Najczęściej niszczenie rozpoczyna się od rogów i stopniowo się rozprzestrzenia.

Marka Euroseal posiada w swojej ofercie nowoczesną chemię budowlaną. Certyfikowane materiały hydroizolacyjne wykorzystywane są nawet w miejscach szczególnie wyeksponowanych na niekorzystne oddziaływanie warunków otoczenia. Obsługa Euroseal.pl z chęcią doradzi najkorzystniejsze rozwiązanie, dzięki czemu zakup będzie w stu procentach pewny.

Zminimalizowanie ryzyka przeciekania

Hydroizolacja balkonu jest niezbędna do tego, aby zniwelować problem przeciekania. Kapanie wody może utrzymywać się na długo po deszczu - jest to szczególnie uciążliwe dla osób przebywających piętro niżej. Trzeba również pamiętać, że w przypadku przymrozków woda zamarza wewnątrz konstrukcji, a tym samym zwiększa swoją objętość. Powoduje to jej rozsadzanie oraz nieodwracalne uszkodzenia. Hydroizolacja balkonu może zapobiec temu zjawisku. Istotne jest jednak to, aby materiały zostały fachowo dobrane.

Oczywiście nie można zapomnieć o obszarach potrzebujących dodatkowego uszczelniania. Mowa tutaj o m.in. narożnikach. W tych miejscach często dochodzi do przeciekania - zwykle jest to skutkiem błędów popełnionych przez wykonawcę. Coraz większą popularnością cieszy się hydroizolacja balkonu wykonana z żywicy. Wspomniane tworzywo posiada znakomite właściwości użytkowe. Wyróżnia się również nieprzeciętną trwałości, co sprawia, że jest to inwestycja na lata. Żywice poliuretanowe są dodatkowo ekonomiczne w zakupie, co stanowi kolejną zaletę.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%