Zamknij
REKLAMA

Kolorowe skarpetki i My

08:55, 19.03.2020 | materiały partnera

Często się mówi, że ludzie noszący kolorowe skarpetki są inteligentniejsi, zabawni i odnoszą duże sukcesy. Ale czy to rzeczywiście jest prawdą? Czy tak się realia mają? Czy ty nosisz kolorowe skarpetki?

Na rynku bardzo dużo pojawia się nowych, coraz to nowszych rzeczy. Od jakiegoś czasu pojawiły się kolorowe skarpetki. Może to niektórych zdziwi, że część tej garderoby jest, aż tak bardzo popularna. Dawniej nikt nie przywiązywał wagi do skarpetek. Owszem miały być czyste i najlepiej białe, albo czarne, bo się nie brudziły. Dziś wszyscy, a najbardziej młodzież zwraca uwagę na tego typu gadżety. W sumie to kolorowe skarpetki wannabreak.pl można nazwać takim gadżetem dzisiejszych czasów. Nawet jak nie wiesz co kupić na prezent to fajnym i śmiesznym prezencikiem będą takie skarpetki.

Mówi się, że osoby, które noszą takie kolorowe skarpetki są ciekawsi świata i niezależni. Hm… Czy to jest prawda? Skarpetki te są wykonane z różnych materiałów, wypełnione różnymi barwami, kolorami, wzorami. Możesz mieć skarpetki w kwiaty, papugi i inne zwierzęta, a nawet w wzory geometryczne. Modne są skarpetki z jedzeniem, naturą i innymi tego typu dziwadłami. Niektórzy noszą nad wyraz kolorowe, jaskrawe skarpetki inni szalone, śmieszne. Dzięki takiej różnorodności być może ludzie chcą pokazać innym jaki mają stosunek do społeczeństwa czy różnych sytuacji. Dzięki temu możemy też poznać czyjąś osobowość. Zgodnie z przysłowiem” jak cię widzą, tak cię piszą”.

Skarpetki, a nasza osobowość

Jednak faktem jest to co nosimy mówi nam o tym jaką mamy osobowość. Niektórzy wolą wszystko uporządkowane, stonowane i nie będą szaleć z trendami czy modą. Są też zwolennicy pełni optymizmu i szaleństwa. To oni uważają, że do nich świat należy, czemu nie zaszaleć. Właśnie zwariowane, kolorowe skarpetki pozwalają wydobyć to coś z tej osoby. Czasem taka osoba czuje się pewniej siebie. Osoba pracująca w banku czy biurze niekoniecznie ma tyle odwagi, albo ich praca im na to nie pozwala, aby ubrać kolorowe skarpetki i się tym szczycić. Jednak osoba pracująca na budowie kiedy ubierze skarpetki w smoki zrobi tym nijako furorę, ale nie będzie się tym zbytnio przejmować. To wszystko zależy od człowieka, jego charakteru, czy danej sytuacji.

Dzięki tej części garderoby człowiek może być postrzegany inaczej. Ubierając kolorowe skarpetki, a będąc nudnym, powolnym człowiekiem inaczej będą nas postrzegać ludzie. To jest tak jakby wyrażanie siebie strojem. No dobra, może nie całym strojem tylko jego częścią. Kobiety mogą nosić biżuterie i tym zwracać na siebie uwagę, a facet? No właśnie co może nosić facet, żeby odznaczać się w tłumie? Właśnie szalone, kolorowe skarpetki. Są i tacy ludzie, którzy nawet na poważnych spotkaniach biznesowych chwalą się swoimi skarpetkami. Dziś moda jest różnorodna, szalona i sprawia, że każdy może wyrażać siebie na swój własny sposób.

Mówi się i może jest w tym coś prawdy, że ludzie noszący kolorowe skarpetki często przypisują sobie wyższy status społeczny i są pewniejsi siebie. To jak się ubieramy nie tylko świadczy o tym jak postrzegają nas inni, ale także duże ma znaczenie w tym jak się czujemy. Czy jesteśmy pogodni, czy kreatywni?czy smutni?

To jak to z tymi ubraniami jest?

Noszenie niektórych ubrań czy części garderoby może zmienić sposób myślenia i działania danej osoby i wpłynąć na jej osobowość. Nauką jaką jest psychologia może wiele powiedzieć na pewno na ten temat, ponieważ to ona bada ludzki umysł i to jaki wpływ mają na mózg ludzki pewne rzeczy czy sytuacje. Osoby noszące kolorowe skarpetki wannabreak.pl/sklep tak jak wspomniano w tym artykule odnoszą sukces i psychologia też to udowodniła. Szereg badań na to wskazuje. Czy tak jest rzeczywiście? Sprawdźmy na własnej skórze- ubierz kolorowe skarpetki i sprawdź jak się czujesz, jak patrzą na ciebie inni? Fakt, że może być trudno, bo poczujemy się niepewnie czy niezręcznie, ale może warto spróbować. Jedno jest pewne, że przyciągniesz uwagę innych, którzy będą patrzeć i będą zastanawiać się – co to za człowiek.?

A tak w ogóle skąd się wzięły skarpety

Podobno już w Grecji oraz Rzymie, kiedy to człowiek odczuwał negatywne skutki tego, że musiał chodzić boso. Ludzie zdali sobie sprawę, że mają brudne, okaleczone nogi. Na początku do produkcji skarpet używano włosów zwierząt i skór czy tkanin. Potem w Rzymie wynaleziono udones czyli skarpetki podobne do tych dzisiejszych. Początkowo nie wszyscy nosili skarpetki. Ten przywilej przysługiwał tylko księżą, ponieważ był symbolem czystości. Potem w 1589 roku została wynaleziona maszyna dziewiarska, która ułatwiała szycie skarpet. Mimo tego i tak przez 200 lat ludzie dziergali je ręcznie.

Jak wiemy dziś skarpetki wykonywane są z różnych materiałów. Najlepsze pod względem jakości są skarpetki wykonane z naturalnych włókien takich jak bawełna, len, wełna czy bambus. Oczywiście można użyć domieszki czyli połączyć naturalny materiał ze sztucznym dodatkiem np. elastan i wtedy skarpetki będą bardziej rozciągliwe. Pamiętajmy jednak, żeby sztucznych włókien nie było zbyt dużo w skarpetkach.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone