Zamknij
REKLAMA

Gdzie można nadać paczkę DHL?

08:54, 06.09.2019 | materiały partnera
Skomentuj

DHL to jedna z najbardziej znanych firm kurierskich na świecie – charakterystyczne żółto-czerwone samochody na stałe wpisały się w krajobraz także polskich ulic. Niewiele osób jednak wie, jak wygląda nadanie paczki DHL. Wszak nie widujemy na mieście biur tej firmy. Okazuje się jednak, że nie jest problemem sprawić, by kurier DHL zajął się naszą paczką!

Nadanie paczki DHL – podstawowe sposoby

Jeżeli chcemy nadać paczkę przez DHL, możemy zażądać, by kurier DHL odebrał od nas przesyłkę ze wskazanego adresu, np. miejsca zamieszkania czy siedziby firmy. Ewentualnie możemy skorzystać z jednego spośród 6500 punktów nadania, dostępnych w całej Polsce, jak i punktów obsługi klienta DHL. Firma stopniowo wprowadza także automaty, przypominające wszechobecne paczkomaty InPost, lecz jest ich na ten moment raptem 60 w całym kraju, a ponadto obsługują one jedynie odbieranie paczek. Na w pełni zautomatyzowane nadawanie w DHL będziemy musieli więc jeszcze trochę poczekać.

Jak wygląda nadanie paczki u kuriera?

Aktualnie wszystkie formalności związane z nadaniem paczki można załatwić przez internet, z poziomu strony DHL. Wystarczy podać wszystkie dane i czas odbioru paczki, wykonać przelew, a kurier DHL odbierze od nas przesyłkę we wskazanym terminie. Jest to szczególnie wygodna opcja dla osób, które są w jakimś sensie „przykute” do jednego miejsca przez większość dnia, jak np. osoby opiekujące się dziećmi czy drobni przedsiębiorcy, którzy samodzielnie nadzorują swój biznes.

Nadanie paczki DHL w punkcie

Niektórzy z kolei prowadzą na tyle dynamiczny styl życia, że nie mogą pozwolić sobie na to, by spędzać czas w jednym miejscu w oczekiwaniu na kuriera. W takim przypadku dużo lepszym rozwiązaniem będzie możliwość nadania paczki DHL w punkcie.

Niewiele osób wie, że DHL prowadzi własne Punkty Obsługi Klienta. Są to biura, w których można odbierać i nadawać paczki, a także korzystać ze wszystkich innych usług firmy. Funkcjonują one jednak jako części lokalnych centrów spedycyjnych DHL. Są to wielkie magazyny, które siłą rzeczy znajdują się na obrzeżach miast, a nawet w mniejszych, ościennych miejscowościach. Nie zawsze jest to najwygodniejsza dostępna lokalizacja.

Z tego względu o wiele lepszym wyjściem jest skorzystanie z tzw. punktów partnerskich. Są to powszechnie dostępne miejsca o znanych lokalizacjach, takie jak stacje benzynowe, salony prasowe czy sklepy. W całej Polsce jest ich 6500, a przeważającą większość zajmują sklepy sieci Żabka. Kurier DHL odbierze paczkę z każdej Żabki w kraju!

Jak wygląda procedura nadania paczki w punkcie? Podobnie jak w przypadku rozwiązania, w którym kurier DHL przychodzi do naszego domu, wszystkie formalności załatwiamy przez internet. Musimy jedynie zabezpieczyć paczkę na czas transportu. Gdy zaniesiemy ją do punktu, możemy zapłacić gotówką lub kartą z użyciem terminala znajdującego się w lokalu. Jego obsługa przygotuje wszystkie dokumenty, nie musimy więc drukować żadnych etykiet w domu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

BrostitoBrostito

0 0

Z przykrością trzeba stwierdzić że firma przoduje też w złym traktowaniu przesyłek o czym świadczą filmy w internecie jak i moje prywatne doświadczenia, natomiast procedura reklamacyjna jest tak skomplikowana że się odechciewa reklamować. Pozdrawiam serdecznie prawie wszystkich :). 11:35, 13.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA