Zamknij
REKLAMA

3 fakty na temat leasingu w Polsce

10:11, 30.07.2019 | MATERIAŁ PARTNERA
Skomentuj

Leasing to nadal ciągle bardzo popularna forma nabywania samochodów. Faktu tego nie zmieniły nawet nowe przepisy prawne, które weszły w życie w roku 2019. Przedsiębiorcy ciągle są zainteresowani leasingiem, zwłaszcza że wiąże się z tym wiele plusów. Poniżej kilka ciekawostek, faktów na temat leasingu w Polsce. Czy już o tym słyszałeś?

1. Z pożyczek leasingowych najczęściej korzystają przedstawiciele handlu

Jak wynika z raportu Biura Informacji Kredytowej, wśród przedsiębiorstw starających się o leasing auta aż 20 proc. stanowiły podmioty działające w handlu detalicznym i hurtowym. Zaraz za nimi uplasowały się firmy, które zaliczamy do przedsiębiorstw transportowych. Ich udział w ogóle wynosił 18 proc. Dane te powstały na podstawie zapytań firm leasingowych skierowanych do BIK, który współdziała z 80 proc. rynku leasingowego w Polsce.

2. Jakie podmioty najczęściej występują o leasing?

Jak wynika z raportu BIK, najczęściej z formy tej korzystały osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Była to zdecydowana większość, a dokładnie 76 proc. Dalej uplasowały się spółki z o.o. (16 proc), spółki cywilne (4 proc.) i inne pozostałe podmioty (5 proc.). Pożyczka leasingowa to typ umowy, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem!

3. Pożyczka leasingowa – ważny element gospodarki

Przez ostatnie 25 lat sposób korzystania z leasingu przeszedł dużą ewolucję. Dziś jest to istotny element całego rynku w naszym kraju. Jak pokazują badania, polska branża leasingowa finansuje 29,3 proc. aktywów w polskiej gospodarce, a oprócz tego przyczynia się do rozwoju polskiej innowacyjności.

Aktualnie zajmujemy wysoką pozycję w Europie. W roku 2018 uplasowaliśmy się na pozycji piątej, zaraz za Włochami, Francją, Niemcami i Wielką Brytanią. Tymczasem w roku 1995 byliśmy dopiero na miejscu 16. To spory awans! Pożyczki leasingowe stanowią bardzo ważna część naszej gospodarki.

Nic dziwnego, leasing to przede wszystkim wiele zalet dla każdego właściciela firmy. Można pozyskać aktywa po koszcie zdecydowanie niższym niż wtedy, kiedy konieczne jest jednorazowe pokrycie kosztu zakupu auta. Poza tym ceniony jest szybki przebieg procedury uzyskania pojazdu, jak również elastyczne warunki finansowania. Dodatkowo po włączeniu opłat leasingowych w koszty bieżących działań czy amortyzacji, można uzyskać niższą podstawę naliczania podatku dochodowego. Oprócz tego problemem nie jest ewentualna późniejsza sprzedaż auta.

Dowiedz się więcej o korzystnych pożyczkach leasingowych na stronie www.scmultirent.pl

(MATERIAŁ PARTNERA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%