Zamknij
REKLAMA

Na co zwrócić uwagę kupując rower?

17.49, 27.09.2022 . Aktualizacja: 17.49, 27.09.2022
Skomentuj

Wzrastająca z każdym sezonem fala popularności rowerów sprawia, że sklepy rowerowe muszą się prześcigać w ofertach, asortymencie i udogodnieniach w ramach sprzedaży jednośladów. Zakup roweru to wcale nie jest takie łatwe zadanie. Trzeba zwrócić uwagę na szereg różnych czynników, tak aby nasze zdrowie, bezpieczeństwo oraz wygoda były na najwyższym poziomie.

Rower dopasowany do potrzeb

W pierwszej kolejności, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie jakie są nasze potrzeby, tak by wybrać odpowiedni typ roweru. Najlepszy rower do swobodnej jazdy rekreacyjnej po mieście to oczywiście rower miejski. Z kolei do częstej jazdy w terenie przyda się rower górski (MTB), który pozwala na bezpieczną jazdę po nierównościach i idealnie trzyma się śliskiej nawierzchni. Do tras na dłuższych dystansach zalecamy wybór roweru szosowego, ponieważ dzięki aerodynamicznemu kształtowi, nie stawia oporu podczas jazdy. Natomiast rower crossowy lub trekkingowy będzie idealnym wyborem pod różne potrzeby – zarówno związane z jazdą po mieście, jak i po terenie czy drogach.

Sklep stacjonarny czy internetowy?

W pierwszej kolejności zalecamy odwiedzić sklepy stacjonarne w swoim mieście. Istotne, aby był to typowo sklep rowerowy, ewentualnie sportowy. Zakup roweru w sklepie typu hipermarket to zdecydowanie zły pomysł. Dobry sklep rowerowy można poznać po dużym asortymencie, a przede wszystkim po pracownikach - będą to ludzie z pasją, którzy wiedzą o rowerach bardzo dużo i sami jeżdżą. Sklep powinien mieć warsztat, w którym specjaliści montują wystawiane rowery i dokonują przeglądów dla klientów. Serwisanci ściśle współpracują ze sprzedawcami, aby asortyment był na bieżąco aktualizowany. Dzięki temu można liczyć na najlepsze dopasowanie rozmiaru i wyregulowanie roweru już na miejscu. Istnieją również sklepy, które obok tradycyjnego biznesu stacjonarnego posiadają sprzedaż internetową. W takim rodzaju sklepu obsługa klienta będzie szczególnie kompetentna i jeśli będziemy decydować się na zakup przez Internet powinniśmy szukać właśnie takiej strony.

Rama i koła

Aby dostosować rozmiar ramy do wzrostu należy zmierzyć długość swojej nogi od strony wewnętrznej i porównać jej długość z tabelą producenta. Wskazane jednak jest przymierzyć się do roweru. Wybór rozmiaru kół, zależy głównie od tego, gdzie go chcemy używać oraz od tego, jaki mamy styl jazdy. Koła 26-calowe będą charakteryzowały się dużą dynamiką. Rower z kołami 29-calowymi będzie nieco mniej dynamiczny, lecz dzięki większej powierzchni styku z podłożem, będzie zapewniał lepszą przyczepność. Średnie koło, czyli 27,5 cala jest doskonałym kompromisem pomiędzy dynamiką, a powierzchnią styku. Dzisiaj właśnie ten rozmiar można uznać za standard.

(MATERIAŁ PARTNERA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

DFGDFG

2 0

Ależ skąd ten kopiuj wklej, musi mieć ładne parę lat skoro się w nim twierdzi że rozmiar który był epizodem na rynku 27,5 jest na nim standardem, którym od kilu sezonów bez wątpienia jest 29 cali. 10:42, 28.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%