Zamknij
REKLAMA

Jak urządzić przytulną sypialnię?

14:34, 28.06.2022 | .
Skomentuj

Na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak istotny jest zdrowy, spokojny sen. Okazuje się, że dorosły człowiek powinien spać w ciągu dobry około 8 godzin, aby jego organizm mógł się optymalnie zregenerować. Aby tak właśnie było, musisz zadbać o odpowiednie warunki do spania i nie chodzi tutaj jedynie o wygodny materac. Przytulna sypialnia z całą pewnością będzie miała znaczenie na komfort Twojego codziennego wypoczynku. Poznaj najlepsze inspiracje na wyposażenie sypialni, która będzie ułatwiać nie tylko w zasypianiu, ale będzie miała również wpływ na jakość snu.

Funkcjonalna sypialnia — wyposażenie 

Sypialnia nie powinna być przepełniona meblami ani elementami dekoracyjnymi. Zaleca się, aby była raczej praktyczna i stonowana, ponieważ mnogość barw czy dodatków może jedynie rozpraszać i utrudniać zasypianie. 

Podstawą jest łóżko, które powinno być wygodne i optymalnie dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. Szczególną uwagę przy wyborze tego wyposażenia należy zwrócić na materac, jest on ważniejszy, niż sama rama czy design łóżka. 

Zadbaj o meble, które będą wpływać na Twój komfort użytkowania sypialni. Przy łóżku sprawdzą się małe stoliki z lampką nocną. W sypialni bardzo często aranżuje się też szafę z ubraniami czy niewielką bieliźniarkę, a hitem ostatnich sezonów jest funkcjonalna toaletka, przy której można wykonywać nie tylko poranny makijaż, ale również wieczorną pielęgnację i zabiegi skóry twarzy. 

Tyle wystarczy, żeby z sypialni korzystać przy zachowaniu pełnej funkcjonalności oraz komfortu. 

Elementy dekoracyjne, które wpływają na klimat sypialni 

Dekory są ważne i wprowadzają w odpowiedni nastrój, natomiast nie ma wątpliwości, że akurat w sypialni warto zachować w tym aspekcie umiar. Świetnie sprawdza się styl urządzenia sypialni, który jest minimalistyczny. Największą popularnością wciąż cieszą się sypialnie klasyczne albo te w stylu skandynawskim. 

Nie oznacza to oczywiście, że sypialnia musi zachowywać surowy, wręcz sterylny i sztywny charakter. Świetnym dekorem będzie pościel we wzory, dywanik przy łóżku, narzuta czy ozdobne poduchy. Istotne jest również oświetlenie, które wprowadza w błogi nastrój. W sypialni najlepiej sprawdzą się przytłumione światło ciepłe w odcieniach żółtych. Możesz zastosować również dekoracyjne obrazy na ścianie, dobrym wyborem będzie tapeta na jednej ze ścian czy ramki z ulubionymi fotografiami. 

Dodatki, które gwarantują dobry sen 

Okazuje się, że sypialnie zawsze warto przygotować na wieczorny rytuał spania. Czy wiesz, że w tym pomieszczeniu dobrze jest hodować żywą roślinność? Dobrze dobrane kwiaty będą oczyszczać powietrze i produkować tlen, jednocześnie mogą stanowić formę dekoracyjną całej przestrzeni. 

Przed spaniem należy dokładnie przewietrzyć sypialnię, można użyć też kominek do aromaterapii, pamiętając jednocześnie, aby unoszący się zapach nie był zbyt silny. 

Przed pójściem spać nie rozpraszaj się. Złym pomysłem jest oglądanie telewizji czy korzystanie ze smartfona, lepiej sprawdzi się wieczorne czytanie książki.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

KajaKaja

0 0

Oczywiście wyposażenie i kolory są ważne, ale najważniejszy w sypialni jest materac. Jeśli źle go dobierzemy będziemy cierpieć. Warto zainwestować trochę więcej i kupić porządny nawet z medycznego sklepu. Ja swój mam właśnie z https://materace-viscotherapy.pl/16-materace-piankowe i serdecznie polecam. 21:12, 30.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%