Zamknij
REKLAMA

Rozbrat FIFA z EA Sports – fanów kultowej serii czeka wielka zmiana! O czym trzeba wiedzieć?

13:38, 24.05.2022 | .
Skomentuj

Niektóre połączenia trwały przez tyle lat, że zaczęły wydawać się wręcz oczywistością. W świecie gier takim połączeniem była współpraca pomiędzy studiem EA Sports i federacją FIFA. Dzięki niej marka EA od końca XX wieku mogła regularnie wydawać swoją flagową grę piłkarską pod szyldem FIFA. Przez to nazwa tej federacji stała się jednocześnie znakiem rozpoznawczym tytułu. Tym większym szokiem dla graczy była informacja o braku porozumienia pomiędzy EA Sports i FIFA w kontekście dalszej współpracy. Dzisiaj wiadomo już oficjalnie, że FIFA 23 będzie ostatnią odsłoną tej kultowej gry z dotychczasowym nazewnictwem. Jak więc wygląda przyszłość tego tytułu i o czym warto wiedzieć?

Rozłam największej współpracy w świecie e-sportu

Wspomniany rozłam jest bezprecedensowy z kilku ważnych powodów. Po pierwsze, współpraca firmy EA Sports z federacją FIFA trwała od niespełna 30 lat. Przez to tytuł serii wydawanej przez EA Sports wydawał się nierozerwalnie związany z nazwą piłkarskiej federacji.

Po drugie, gry z serii FIFA nie są tylko jednym z wielu tytułów w świecie gamingu. Obecnie jest to bowiem najbardziej rozpoznawalna i zarazem najpopularniejsza gra sportowa na całym świecie. Do tego stała się ona areną profesjonalnych zmagań e-sportowych. Na świecie działają liczne kluby zrzeszające zawodowych graczy, którzy występują w oficjalnych rozgrywkach. Dość powiedzieć, że w Polsce seria FIFA doczekała się nawet oficjalnej wersji elektronicznej Ekstraklasy!

O popularności serii FIFA niech świadczy również to, że rozgrywki na wirtualnych boiskach są chętnie typowane przez graczy. Tak naprawdę tylko obstawianie meczów CS:GO oraz kilku innych gier może konkurować z FIFĄ pod względem popularności. Dlatego w przypadku tak znanej serii każda zmiana zapewne odbije się szerokim echem.

Jaka będzie przyszłość najpopularniejszej serii od EA Sports?

Brak porozumienia pomiędzy EA Sports i FIFĄ jest już oficjalny. To oznacza, że nadchodząca gra FIFA 23 na pewno będzie ostatnim tytułem zawierającym nazwę federacji. W jaki sposób odbije się to na przyszłości serii?

Obecnie jedynym rozwiązaniem wydaje się tzw. rebranding, czyli nadanie serii nowego tytułu. Już teraz wiadomo jednak, że będzie to bardzo trudne zadanie dla studia EA Sports. Koniec końców ich gra już od lat 90. ubiegłego wieku jest utożsamiana z federacją FIFA. To właśnie pod takim szyldem tytuł ten wkroczył do nowego świata, jakim jest profesjonalny e-sport. Nie ulega więc wątpliwości, że będzie to bardzo trudne i bolesne rozstanie.

Niestety, gracze wciąż nie uzyskali odpowiedzi na wiele trapiących ich pytań. Jaka będzie nowa nazwa serii dotychczas znanej jako FIFA? Czy studio EA Sports nawiąże nową współpracę z inną federacją piłkarską? A może to właśnie federacja FIFA wykorzysta swój potencjał i zgodzi się na objęcie patronatem innej gry? Odpowiedzi na te pytania już teraz zadają sobie wszyscy pasjonaci e-sportu. Jednak na wyjaśnienie całej sagi trzeba będzie jeszcze nieco poczekać.

Udział‌ ‌w‌ ‌nielegalnych‌ ‌grach‌ ‌hazardowych‌ ‌jest‌ ‌karany.‌ ‌STS‌ ‌S.A.‌ ‌(dawniej‌ ‌Star-Typ‌ ‌Sport‌ ‌Zakłady‌ ‌Wzajemne‌ ‌Spółka‌ ‌z‌ ‌o.o.)‌ ‌posiada‌ ‌zezwolenie‌ ‌wydane‌ ‌przez‌ ‌Ministra‌ ‌ds.‌ ‌Finansów‌ ‌Publicznych‌ ‌na‌ ‌urządzanie‌ ‌zakładów‌ ‌wzajemnych.‌ ‌Hazard‌ ‌związany‌ ‌jest‌ ‌z‌ ‌ryzykiem.‌ 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%