Zamknij
REKLAMA

Na co powinniśmy się przygotować, wyjeżdżając do pracy za granicą?

20:14, 16.05.2022 | .
Skomentuj

Wyjazd za granicę jako opiekunka osób starszych od kilku lat cieszy się popularnością wśród Polaków. Choć zajęcie to wiążę się z dużą satysfakcją życiową, formalności i nowych obowiązków również nie zabraknie. Decyzja o zmianie pracy i miejsca zamieszkania powinna zostać zatem dobrze przemyślana. Sprawdźcie, jak przygotować się do pracy za granicą oraz co może czekać na was już na miejscu.

Praca opiekunki w Niemczech – gdzie szukać zatrudnienia?

W trakcie poszukiwania pracy w branży opiekuńczej warto kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Pomimo różnorodności ofert wcale nie tak trudno natknąć się na pracodawców-oszustów, co w wielu przypadkach skutkuje koniecznością podjęcia zatrudnienia na czarno. W świetle prawa niemieckiego jest to surowo zabronione i stąd też odradzamy wam szukanie pracy na nieznanych źródłach. Wyjeżdżając do pracy w Niemczech, warto natomiast korzystać z pomocy pośrednika. Agencja zatrudnienia przedstawi wam atrakcyjne oferty pracy w Niemczech, a w późniejszym czasie zajmie się także organizacją wyjazdu krok kroku, uwzględniając przy tym wszelkie niezbędne formalności. Jest to bezpieczne rozwiązanie – oczywiście, o ile zdecydujecie się na współpracę z legalnie działającą na polskim rynku agencją. Pośrednik musi zostać zarejestrowany w KRS oraz posiadać certyfikat wydany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Co ciekawe, pośredniczące agencje bardzo często oferują przyszłym pracownikom możliwość odbycia kursu pierwszej pomocy lub kursu językowego, co niewątpliwie przełoży się na proces adaptacji w nowym miejscu. Pojawia się jednak pytanie – Na co należy się przygotować, jeszcze zanim zdecydujecie się na wyjazd?

Praca w Niemczech – koszty utrzymania

Finanse stanowią obecnie jedną z najbardziej nurtujących kwestii i jest to całkowicie zrozumiałe. Przyszli pracownicy często zastanawiają się, jak wygląda życie za granicą i czego mogą się spodziewać. Otóż koszty utrzymania w Niemczech są zdecydowanie wyższe aniżeli w Polsce. Wyjeżdżając jako opiekunka osób starszych, pamiętajcie jednak, że agencja zatrudnienia z reguły oferuje bezpłatne zakwaterowanie oraz wyżywienie. Co to oznacza? Mieszkanie z podopiecznym pod jednym dachem redukuje koszty związane z koniecznością robienia zakupów czy wynajmem zakwaterowania. Tym sposobem uzyskacie świetną szansę, by sporo zaoszczędzić lub przeznaczyć zarobione pieniądze na konkretny cel. Nie warto też przeliczać cen w Niemczech na złotówki. Jest to podstawowy błąd!

Sprawdź agencję opiekunek na laxocare.pl

Agencja zatrudnienia – czy możesz liczyć na wsparcie?

Praca opiekunki w Niemczech to świetny sposób, by nabyć cenne w branży doświadczenie i podreperować domowy budżet. Początki bywają niekiedy trudne i to od was zależy, jak poradzicie sobie z pierwszym zleceniem. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, iż w razie niefortunnej sytuacji, agencja pośrednicząca jest od tego, aby wam pomóc. Wielu pośredników oferuje całodobowe wsparcie dla opiekunek, dzięki czemu mogą one czuć się bezpiecznie w nowym miejscu zamieszkania. Gdyby okazało się, że warunki nie odpowiadają tym wskazanym w ogłoszeniu lub współpraca z podopiecznym nie weszła na odpowiedni tor – możecie śmiało zgłosić się do agencji opiekunek i wspólnie spróbować znaleźć najlepsze rozwiązanie dla danej sytuacji. Praca w Niemczech jako opiekunka to twardy orzech do zgryzienia.

Praca opiekunki – jak zadomowić się w nowym miejscu?

Opieka nad osobami starszymi może nieść ze sobą sporo satysfakcji. To fakt! Niemniej jednak warto zawsze pamiętać, że gorsze dni mogą przydarzyć się każdemu. Nie zrażajcie się do nowej pracy już w pierwszych tygodniach trwania zlecenia i dajcie sobie czas na adaptację w nowym miejscu. Z pewnością przydatna będzie tutaj dobra znajomość języka niemieckiego. Wyjście do apteki czy sklepu nie powinno wówczas przysporzyć większych trudności. Przed wyjazdem dobrze byłoby stworzyć listę miejsc wartych odwiedzenia, a także niezbędnych numerów alarmowych. Tym sposobem nic was nie zaskoczy, a praca opiekunki zacznie sprawiać niesamowitą przyjemność. Dobre przygotowanie to absolutna konieczność!

(MATERIAŁ PARTNERA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (3)

alinaalina

0 0

niedługo sie wybieram 07:55, 20.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kaśkakaśka

0 0

wiele zależy od tego czy jedziemy w ciemno czy np z agencją. ja wolałąm to drugie wyjście,dlatego zdecydowałam się na otto, które załatwia mi wszystko czyli mieszkanie, pracę i inne papiery. 23:39, 26.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MargaritaMargarita

0 0

Pierwszy wyjazd to zawsze stres, bo nie wiadomo czego się spodziewać, ale potem jest już z górki. Miałam o tyle dobrze, że agencja laxo mi załatwiła transport w obie strony i zlecenie do opieki, więc się nie martwiłam jak dojadę ani zakwaterowaniem. 00:21, 27.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%