Zamknij
REKLAMA

Suplementy z kolagenem — ratunek dla bolących stawów

20:13, 16.05.2022 | .
Skomentuj

Układ ruchu człowieka w ciągu całego życia narażony jest na duże obciążenia. W ich wyniku dochodzi do zużycia lub naruszenia struktur, z których zbudowane są stawy.

Ból stawów dotyka nie tylko seniorów, ale również osób młodych i aktywnych fizycznie. Jak zatem zadbać o stawy, by móc cieszyć się ruchem bez bólu i ograniczeń?

Dlaczego pojawia się ból stawów?

Bólu nie należy bagatelizować. Jest on sygnałem od organizmu, że zaszły zmiany, które potrzebują naszej uwagi i odpowiednich działań. Warto zatem poznać jego przyczynę, by móc zadziałać u źródła. Oto najczęstsze przyczyny bólu stawów:

 • kontuzja sportowa,
 • uraz mechaniczny,
 • nadmierne obciążenie stawów przez nadwagę lub otyłość,
 • wykonywanie często powtarzanych czynności skoncentrowanych na danym odcinku ciała (dźwiganie, chodzenie po schodach, bieganie — wywołujące ból kolan),
 • obciążenie wynikające z wykonywanego zawodu (prace budowlane, prace mechaniczne i rolnicze),
 • przeforsowanie stawów w wyniku intensywnego treningu,
 • pomijanie elementu rozgrzewki w ćwiczeniach fizycznych;

Co zrobić, by zmniejszyć dolegliwości stawowe?

Działania, jakie można podjąć, by zmniejszyć ból stawów to przede wszystkim odciążenie i możliwe zminimalizowanie czynników, które mogą być źródłem problemu. Nie wszystkie przyczyny uszkodzenia stawów można wyeliminować ze swojego życia. Warto zatem sięgnąć po tabletki na stawy, które zregenerują elementy tworzące staw. Jakie preparaty będą najlepsze na stawy? Dużą popularnością i skutecznością wykazują się te suplementy, które zawierają najmocniejszy kolagen, ponieważ skutecznie działają na stawy kolanowe, a także na mniejsze stawy, takie jak staw nadgarstkowy lub stawy międzypaliczkowe. 

Kolagen na stawy — czym jest i jak go stosować, by uzyskać oczekiwane efekty?

Struktury stawów zbudowane są w dużej mierze z naturalnie występującego organizmie kolagenu, który odpowiada za sprężystość i odporność mechaniczną. Z upływem lat jego procentowa zawartość w chrząstkach stawowych, więzadłach i torebkach stawowych fizjologicznie się zmniejsza. W pewnym momencie okazuje się, że trzeba przyjmować kolagen na stawy, by nie tylko uzupełnić poziom tej substancji w organizmie, ale również przyspieszyć regenerację uszkodzonych struktur i zmniejszyć dotkliwy ból. By uzyskać oczekiwane efekty, czysty kolagen na stawy należy przyjmować regularnie (codziennie) przez długi czas. Minimalny okres przyjmowania tego preparatu to 4 miesiące. Nie oznacza to jednak, że dopiero po kilku miesiącach dostrzeżone zostaną pierwsze pozytywne efekty jego działania. Już po kilku tygodniach stosowania wiele osób zauważa zmniejszenie bólu, zwiększenie zakresu ruchomości i zmniejszenie ilości trzasków w stawach. Należy pamiętać, że suplement na stawy, którego głównym składnikiem jest kolagen, trzeba zażywać w trakcie posiłku lub bezpośrednio po nim. Dodatkowo powinien być popity szklanką wody. Takie działanie ma za zadanie przyswojenie jak największej ilości kolagenu zawartego w suplemencie na stawy.

Jakie dodatkowe korzyści płyną z przyjmowania suplementów z kolagenem?

Kolagen to białko, które nie tylko jest budulcem chrząstek i torebek stawowych, ale również mięśni, skóry, naczyń krwionośnych i włosów. Przyjmowanie regularne suplementu, jakim jest kolagen na stawy, pozwala nie tylko pozbyć się bólu i odzyskać sprawność fizyczną, ale również:

 • uelastycznić i wygładzić skórę (redukcja zmarszczek),
 • zwiększyć wytrzymałość mięśni na wysiłek i dodatkowe obciążenia,
 • uszczelnić i uelastycznić naczynia krwionośne,
 • uzyskać efekt zdrowych, silnych i lśniących włosów,
 • wzmocnić wytrzymałość mechaniczną kości;

W jakiej postaci można kupić suplement na stawy z kolagenem?

Na rynku dostępnych jest wiele typów dobroczynnego kolagenu, a także form, które każdy może wybrać według własnych preferencji i potrzeb. Kolagen na stawy można nabyć w formie:

 • proszku, który można dodać do napoju lub wymieszać z wodą,
 • tabletek do popicia,
 • płynu, który jest gotowy od razu do wypicia.

Dla kogo dedykowane są produkty zawierające kolagen?

Tabletki na stawy polecane są przede wszystkim osobom, które wyczynowo lub zawodowo uprawiają sport. Korzystne działanie wykazują również u osób zmagających się ze zwyrodnieniami stawowymi, nawracającymi kontuzjami i po przebytej rekonstrukcji więzadeł. Polecane są także seniorom, u których naturalnie obniżył się poziom kolagenu w tkankach. Kolagen na stawy okazać się może również zbawienny dla osób ciężko i długotrwale pracujących fizycznie, by nie tylko zregenerować ich stawy, ale zapobiegać urazom.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%