Zamknij
REKLAMA

Okna łazienkowe - jakie wybrać?

12:35, 04.07.2019 | MATERIAŁ PARTNERA
Skomentuj

Minęły czasy, kiedy okno w łazience pełniło funkcję tylko wentylacyjną i oświetleniową. Współczesne okna łazienkowe, oprócz bardzo ważnych oczywiście wartości praktycznych pełnią obecnie również rolę dekoracyjną. Współczesne łazienki to strefa reprezentacyjna, charakteryzująca się nowoczesnością, synchroniczną kompozycją barw i dodatków, tworząca komfortowe, a zarazem ergonomiczne wnętrze. Okno łazienkowe może być doskonałym uzupełnieniem przestrzeni łazienkowej w każdym stylu.

Czy potrzebne jest okno łazienkowe

Każde pomieszczenie w domu pełni określoną funkcję. Kuchnia to miejsce przyrządzania posiłków, w salonie plotkujemy z przyjaciółkami i spędzamy czas z rodziną, a w łazience potrzebujemy maksimum prywatności. To tam oddajemy się długim relaksacyjnym kąpielom i przygotowujemy się codziennie do wyjścia z domu. Dlatego łazienka zasługuje na miano wnętrza komfortowego i przyjaznego dla domowników. Okno łazienkowe zapewni przyjemność korzystania z łazienki, wpuszczając do pomieszczenia światło i ciesząc oko promieniami słońca o poranku. Po kojącej kąpieli pozwoli pozbyć się nadmiaru wilgoci i wpuści do wnętrza rześkie powietrze.

Okna łazienkowe- jakie wybrać

Bezpieczeństwo i wieloletnie bezawaryjne użytkowanie  jest priorytetem w wyborze okien łazienkowych. Kontakt z dużą ilością wilgoci i gorącej pary wodnej oraz duża różnica temperatur mogą zagrażać stolarce okiennej. Dlatego projektując łazienkę, w pierwszej kolejności należy zadbać o zakup okien wykonanych z materiałów najwyższej jakości i o odpowiednią wentylację w pomieszczeniu.

Okna łazienkowe nie muszą spełniać wygórowanych norm, projektowane są na tych samych zasadach i z takich samych materiałów, jak pozostała stolarka okienna. Zarówno okna drewniane, jak i PCV są odporne na warunki panujące w łazience, więc nasz wybór ogranicza się w do wyboru wielkości, kształtu i koloru.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest wybór okna ze stopniowaniem uchyłu i możliwością rozszczelnienia. Oprócz istotnych zalet wynikających z wygody użytkowania, okno uchylne zabezpiecza dostęp do pomieszczenia włamywaczom. Jest to szczególnie istotne w przypadku, kiedy mieszkanie znajduje się na parterze bloku, lub jest to łazienka w domu jednorodzinnym.

Ergonomia w łazience jest niezmiernie ważna, należy pamiętać o tym, aby nie zasłonić okna kabiną prysznicową. Okno łazienkowe powinno być umiejscowione w miejscu łatwodostępnym ? tak, aby w każdej chwili można było je otworzyć lub uchylić. Nie powinno w żadnym stopniu zakłócać codziennego użytkowania łazienki.

Jak zapewnić sobie prywatność w łazience

Łazienka przede wszystkim ma zapewniać prywatność. O ile drzwi nie są kłopotem ? zamykamy na klucz i po sprawie, o tyle okno może nastręczać nieco więcej problemów w tej materii. Na szczęście jest kilka sposobów na to, jak poradzić sobie z brakiem komfortu psychicznego i myślą, że ktoś mógłby nas podglądać przez okno w  łazience.

  • Folia na okno w łazience ? jest to doskonały sposób w przypadku, kiedy mamy już wstawione okno i nie ma możliwości wymiany szyby. Folia pozwala na swobodny przepływ światła dziennego, chroniąc jednocześnie naszą intymność. Bogactwo wzorów i struktur począwszy od figur geometrycznych, poprzez egzotyczne akcenty na fantazyjnych elementach kwiatowych kończąc, powoduje, że każdy esteta znajdzie coś dla siebie. Jest to bardzo tanie rozwiązanie zapewniające maksimum komfortu, a montaż folii na szybie jest niezwykle prosty. Folia jest samoprzylepna, więc po prostu naklejamy folię na szybę.
  • Okno do łazienki z szybą mleczną ? jest świetnym rozwiązaniem w przypadku, kiedy dopiero projektujemy łazienkę w nowo budowanym domu, lub mamy możliwość wymiany okna. Szkło matowe powstaje poprzez umieszczenie pomiędzy dwiema taflami szyby specjalnej, wytrzymałej folii mlecznej, przez co pełni również funkcję antywłamaniową. Szkło mleczne jest praktycznie w ogóle nieprzezierne, choć nadal przepuszcza dużą ilość światła. Oznacza to, że możemy w łazience czuć się całkowicie bezpiecznie.

Okno ważnym elementem stylowego wnętrza

Okno łazienkowe dopełnia stylizacji wnętrza. Jeśli łazienka jest w stylu glamour, króluje w niej biel ? wtedy doskonale sprawdzi się duże białe okno do podłogi, szprosy dodatkowo wzmocnią elegancki look. Natomiast jeśli uwielbiamy minimalizm i nowoczesność a nasze ulubione kolory to czerń i szarości ? świetnym rozwiązaniem będzie proste poziome okno prostokątne. Użytkownikom preferującym naturę proponujemy postawienie na parapecie stylowych doniczek z ulubionymi roślinami. Okna drewniane i PCV występują w szerokiej gamie kolorystycznej, więc do każdego stylu łazienki można dopasować odpowiednią tonację.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

MarianMarian

0 0

Dobrej jakości okna ma też firma Atos z Lublina, więc jak jesteście z okolic to warto się z nimi skontaktować. Ceny są bardzo atrakcyjne. 14:11, 23.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%