Zamknij

Dlaczego obcokrajowcy wybierają Bułgarię na zakup nieruchomości: opinie i historie

13:18, 27.06.2024 . Aktualizacja: 13:19, 27.06.2024
Skomentuj 1. Czy warto kupić nieruchomość w Bułgarii? 1. Czy warto kupić nieruchomość w Bułgarii?

Wielu obcokrajowców stara się nabyć wygodny i niedrogi dom w Bułgarii.

Prawdziwe historie cudzoziemców kupujących nieruchomości w Bułgarii opowiadają o zaletach i wadach takiej decyzji. Bulgarian Resales pomoże ci kupić domy w Bułgarii z zyskiem i bez błędów.

Powody popularności bułgarskich nieruchomości

Doświadczenie zakupu mieszkania w Bułgarii przez obcokrajowca pokazuje, że jest to nie tylko okazja do uzyskania przytulnego mieszkania w malowniczym miejscu. Jest to również opłacalna inwestycja:

  • niski koszt mieszkania w miejscowościach wypoczynkowych w połączeniu z przystępnymi stawkami za żywność, transport i rozrywkę;

  • znaczące wsparcie państwa dla rozwoju obszaru kurortu, aktywna odbudowa i budowa dróg, mieszkań i innej infrastruktury;

  • sezon wakacyjny w Bułgarii nigdy się nie kończy - oprócz kurortów morskich istnieją ośrodki balneologiczne, narciarskie itp;

  • uproszczona procedura uzyskania obywatelstwa bułgarskiego dla obcokrajowców w wieku emerytalnym, którzy muszą być jedynie właścicielami bułgarskich nieruchomości i osiągać pewne dochody materialne.

Stabilność rynku nieruchomości i polityka infrastrukturalna państwa bułgarskiego w zakresie sprzedaży domu nad morzem lub wynajmu go z Bulgarian Resales sprawiają, że jest to bardziej opłacalne niż inne nadmorskie regiony Europy.

Pułapki

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nieruchomości w Bułgarii

Zawierając umowę kupna domu, należy wziąć pod uwagę kilka niuansów:

  • dla obywateli spoza UE posiadanie własnej nieruchomości w Bułgarii uprawnia jedynie do 90-dniowej wizy, ale nie ułatwia uzyskania obywatelstwa;

  • przepisy zezwalają cudzoziemcom na zakup mieszkań, ale zabraniają zakupu własności gruntów;

  • specyfika systemu ogrzewania może znacznie zwiększyć koszty utrzymania mieszkania - nie ma scentralizowanego ogrzewania, a domy nie są w pełni ogrzewane zimą;

  • obszar kurortu jest dobrze rozwinięty, podczas gdy poprawa w regionach prowincjonalnych jest raczej słaba;

  • system obliczania powierzchni mieszkalnej w Bułgarii obejmuje grubość ścian, schodów, windy, tarasów, co stwarza trudności dla obcokrajowców w ocenie wielkości zakupu.

Specjaliści pomogą uwzględnić specyfikę bułgarskiego ustawodawstwa i rynku nieruchomości, aby kupujący otrzymał obiektywne informacje.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania

Które miasta w Bułgarii są preferowane przez zagranicznych nabywców nieruchomości?


Jakie miasta w Bułgarii preferują zagraniczni nabywcy nieruchomości? Zazwyczaj są to przede wszystkim miejscowości wypoczynkowe: Sveti Vlas, Słoneczny Brzeg, Burgas, Warna, Nessebar, Aheloy, Sofia, Tsarevo, Złote Piaski, Chernomorets i inne. Rośnie popyt na nieruchomości na obszarach wiejskich. Naco należy zwrócić uwagę przy zakupie nieruchomości w Bułgarii, podkreślają eksperci. Zbyt niska cena mieszkania oznacza problemy z dokumentami, wykonawcą, lokalizacją, wiekiem lub układem mieszkania. Opinie cudzoziemców na temat zakupu nieruchomości w Bułgarii wskazują, że często nieruchomości w miejscowościach wypoczynkowych nie mają ogrzewania, mieszkania są wilgotne i zimne w zimie, sklepy są zamknięte poza sezonem, lokalizacja w pobliżu kawiarni i restauracji stwarza duże niedogodności w lecie. Niektóre LCD oferują usługi po zawyżonych cenach, co sprawia, że utrzymanie mieszkania jest droższe. Ryzykowne jest kupowanie mieszkań na etapie budowy - niemożliwe jest sprawdzenie zgodności nowego domu z obietnicami dewelopera. Należy uważnie obserwować warunki płatności - jeśli zostaną naruszone, trudno będzie odzyskać pieniądze.

Eksperci radzą, aby odwiedzić Bułgarię, zobaczyć możliwy zakup osobiście i dopiero wtedy zdecydować , czy kupić nieruchomość w Bułgarii.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%