Ochrona domu przed wodą i wilgocią jest niezbędna, jeśli zamierzamy korzystać z nieruchomości przez wiele lat, bez konieczności przeprowadzenia kosztownego remontu. Chcesz zabezpieczyć swój dom przed zniszczeniami związanymi z oddziaływaniem wody i wilgoci? Zobacz poniższy poradnik i dowiedz się, jak przeprowadzić prace hydroizolacyjne.
Działania związane z pracami hydroizolacyjnymi to przede wszystkim zabezpieczenie fundamentów, piwnic, ścian oraz konstrukcji dachu przed przenikaniem wody i wilgoci do głębszych struktur budynku. W wielu przypadkach dobra izolacja przeciwwilgociowa domu pozwala skutecznie chronić nieruchomość przed poważnymi zniszczeniami.
Jedną z najpopularniejszych metod zabezpieczenia nieruchomości przed oddziaływaniem wody i wilgoci jest kompleksowa hydroizolacja fundamentów. Na czym to polega? Otóż takie prace przeprowadzisz zarówno w domu z piwnicą, jak i bez niej.
Dodatkowa warstwa izolacji poziomej na ławie fundamentowej powinna zostać położona jeszcze na etapie budowy domu. Ściany warto pokryć folią kubełkową i obłożyć je papą hydroizolacyjną. Takie prace są niezbędne w miejscach, gdzie budynek jest mocno narażony na oddziaływanie wody lub przenikanie jej z gruntu do ścian.
Niestety nie da się wskazać jednej najskuteczniejszej formy ochrony przeciwwilgociowej, którą warto wykorzystać w swoim domu. Warstwy chroniące budynek przed wodą i wilgocią dzielimy na kilka odmian, zależnie od miejsca ułożenia oraz materiału wykonania.
Najpopularniejsze izolacje przeciwwilgociowe to:
Warto też dodać, że izolacje przeciwwilgociowe dzielimy na poziome i pionowe. Te pierwsze to hydroizolacja murów i zabezpieczenie na wypadek kapilarnego podciągania wód gruntowych przez mury. Izolacja pionowa zabezpiecza mury od poziomu gruntu,
czyli w miejscu styku fundamentu z ziemią.
Jeśli nie masz doświadczenia w budownictwie, lepiej zdecyduj się na współpracę
z profesjonalistami w zakresie wykonania kompleksowej hydroizolacji budynku. Dzięki temu zyskujesz gwarancję, że Twój dom będzie w 100% zabezpieczony na wypadek nadmiernego oddziaływania wody gruntowej albo przenikania wilgoci przez ściany.
Wystarczy, że postawisz na wysokiej klasy materiały do izolacji przeciwwilgociowej i wsparcie ekspertów.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz