Zamknij
REKLAMA

Co z energią w Polsce?

13.18, 02.12.2022 . Aktualizacja: 13.18, 02.12.2022
Skomentuj

Sytuacja na rynku energii jest w tym roku bezprecedensowa. Wiąże się to oczywiście przede wszystkim z wybuchem wojny na Ukrainie. Inwazja na ten kraj ze strony Rosji wywołała odpowiedź w postaci sankcji gospodarczych. To jednak oznacza duże zmiany w obowiązującej od wielu lat sieci dostaw, a także znaczne podwyżki cen sięgające nawet kilkuset procent. Na te problemy nakładają się zagadnienia związane z ociepleniem klimatu i koniecznością poszukiwania nowych, bezpieczniejszych źródeł energii. 

Zwiększenie kosztów energii — kto na tym traci?

Sytuacja jest bardzo dynamiczna, dlatego warto ją śledzić. Nie tylko konsumenci prywatni borykają się z problemami wynikającymi ze wzrostu cen, ale przede wszystkim właściciele firm, czy przedstawiciele różnorodnych instytucji. Pokrycie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej jest znacznie trudniejsze niż nawet rok temu. Odwiedź portal energetyczny https://biznesalert.pl/, aby dowiedzieć się więcej na ten temat oraz na bieżąco aktualizować informacje.

Skąd pochodzi energia, z której korzystamy w Polsce?  

Większość energii wykorzystywanej w Polsce pochodzi z węgla. Korzystamy przede wszystkim z własnych złóż, które są eksploatowane przez Polską Grupę Górniczą. To duża spółka skarbu państwa, zarządzająca kilkoma kopalniami. Odpowiada ona również za dystrybucję surowca. Mogą go kupić zarówno osoby prywatne, jak i firmy.  Jeśli interesują Cię Polska Grupa Górnicza i chcesz się dowiedzieć więcej na temat jej działalności, wejdź na stronę: https://biznesalert.pl/polska-grupa-gornicza-dostawcy-kwalifikowani-wegiel/

Innym źródłem energii jest gaz ziemny. W Polsce jego dystrybucją zajmuje się spółka akcyjna Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Wśród zadań, które realizuje znajdują się zarówno wydobycie surowca, jak i jego import. Dzięki rozbudowanej sieci przesyłowej firma dywersyfikuje dostawy i stoi na straży bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. Wejdź na stronę: https://biznesalert.pl/tag/pgnig/, aby dowiedzieć się więcej na ten temat i śledzić najnowsze doniesienia z rynku gazowego.

Jaka jest przyszłość polskiej energetyki?

Już dzisiaj część energii wykorzystywanej w Polsce pochodzi z odnawialnych źródeł energii, takich jak wiatraki, czy fotowoltaika. Wśród najbardziej obiecujących projektów w tym segmencie rynku znajdują się farmy wiatrowe na Bałtyku. Wielu twierdzi jednak, że tak naprawdę, aby uczynić polską gospodarkę w pełni ekologiczną, należy zwiększyć wykorzystanie energetyki jądrowej, co wiązałoby się z koniecznością budowy elektrowni i na pewno nie należy do prostych zadań.

Aktualnie pytań jest więcej niż odpowiedzi. Na ostateczny kształt rynku energii w przyszłości wpływ będzie miało bez wątpienia wiele czynników. Wśród nich znajdują się duże wydarzenia polityczne, ale również zmiany technologiczne, czy sposób, w jaki będzie się kształtować cena ropy na światowych rynkach (https://biznesalert.pl/tag/ceny-ropy/). Dlatego też warto śledzić te dynamiczne zmiany, aby być na bieżąco i mieć pełną świadomość, jak wygląda sytuacja.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%