Zamknij

Jak wymienić zwijacz do rolet?

. + 09:59, 25.04.2022 Aktualizacja: 09:59, 25.04.2022
Skomentuj

Zwijacze do rolet zewnętrznych występują w przypadku rolet z manualnym sterowaniem. Dzięki temu samodzielnie możesz rozwijać oraz zwijać roletę i nie potrzebne jest doprowadzenie prądu do zasilania. Ogromną zaletą jest także zdecydowanie niższy koszt samej rolety.

Zwijacze do rolet zewnętrznych - rodzaje

Przystępując do wymiany, warto sprawdzić najpierw jakie zwijacze do rolet zamontowane są przy naszych oknach. Większość rolet wyposażonych jest w linki lub paska natynkowe, w których specjalna linka lub pasek znajdują się w plastikowej obudowie. To właśnie za pomocą linki odbywa się ruch rolety. Są to przeważnie urządzenia montowane natynkowo, jednak istnieją także zwijacze podtynkowe. Inna odmianą jest zwijacz z napędem korbowym. W tym przypadku sterowanie roletą odbywa się za pomocą korby, jednak ten rodzaj wybierany jest zdecydowanie rzadziej. 

Zwijacz do rolet - wymiana krok po kroku

Podstawowym krokiem jest zakupienie nowego elementu. Wszystkie niezbędne akcesoria dostępne są na stronie roletynapilota.pl. Następnym krokiem jest przygotowanie narzędzi, niezbędnych do montażu oraz demontażu starego zwijacza. Bez obaw, są to narzędzia, które z całą pewnością każdy posiada w domu:

  • śrubokręt krzyżakowy
  • śrubokręt płaski
  • nożyk

Po zakupie należy otworzyć skrzynkę zwijacza. Można to zrobić w łatwy sposób naciskając na jego środku. Po otwarciu zobaczymy cały mechanizm, który znajduje się pod obudową.  

Kolejny krok to demontaż starego zwijacza. Odkręć skrzynkę zwijacza z okna. Następnie rozwiń linkę oraz otwórz pokrywę. Ważne! Nie obcinaj linki czy taśmy przed jej rozwinięciem. Odetnij jedynie koniec, aby móc wyciągnąć ją ze starego zwijacza. Po wyciągnięciu linki możesz ją podpalić, aby końcówki się nie strzępiły. 

Bardzo ważne jest odpowiednie poprowadzenie linki przez cały system zwijacza. Pierwszym krokiem jest przeciągnięcie linki przez metalowy element - to hamulec. Po przełożeniu linki przez ten element należy zacisnąć zapinkę na końcu sznurka oraz założyć ją na wystający bolec. Dzięki temu sznurek nie wyskoczy. W przypadku zwijaczy, które nie posiadają bolca należy odpowiednio zabezpieczyć sznurek tak aby nie wyskoczył ze zwijacza. Można to zrobić za pomocą podpalenia go w celu powiększenia końcówki. Warto sprawdzić, czy trzyma się stabilnie za pomocą mocniejszego pociągnięcia. 

Kolejnym krokiem jest odbezpieczenie elementu, którego zadaniem jest blokowanie sprężyny. Teraz pora na zwinięcie sznurka. Bardzo ważne jest, aby przeprowadzić ten proces dokładnie i sprawdzać czy sznurek zwija się prosto, nie zgina się ani nie zawija o pozostałą część. 

Ostatni etap to zamknięcie obudowy zwijacza za pomocą zatrzaśnięcia. Następnie zwijacz można przykręcić w otwory montażowe, w których znajdował się stary zwijacz. Wymiana zwijacza na taśmę wygląda prawie identycznie, poza tym, że konieczne jest wykonanie nacięcia na taśmę i zaciśnięcie bolca na nim. 

Cała wymiana jest naprawdę prosta i z pewnością poradzi sobie z nią każdy, kto ma odrobinę chęci. 

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

GrzesiekGrzesiek

0 0

Warto stawiać na wysokiej jakości rolety. Swoje mam od firmy Roltex z Wrocławia i jestem z nich bardzo zadowolony.

11:43, 23.12.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%