Zamknij
REKLAMA

Własny sklep internetowy to doskonały sposób na niezależność finansową.

21.13, 19.01.2022 . Aktualizacja: 21.14, 19.01.2022
Skomentuj

Praca na etacie to stabilizacja, ale z czasem wcześniej czy później przychodzi wypalenie bo pojawia się rutyna i szklany sufit, jedyną alternatywą jest własna działalność gospodarcza.

Mieszkasz w UK i masz dość pracy na etacie ?

Jesteś w grupie szczęściarzy, ponieważ nie ma drugiego tak liberalnego kraju w Europie jeśli chodzi o prowadzenie działalności gospodarczej.

Wysoka kwota wolna od podatku, możliwość uruchomienia firmy bez zobowiązań i obciążeń w postaci danin państwowych to ogromne zalety wyróżniające UK na tle innych krajów.

Polacy mieszkający w UK często zakładają firmy, takżę uruchamiają własne sklepy internetowe. Ma to podwójną zaletę, możesz sprzedawać Brytyjczykom oraz największej w Europie Polonii, to idealny rynek do uruchomienia własnego sklepu internetowego.

Sklep internetowy w UK to niezależność , to możliwość importu z Polski tańszych produktów i oferowanie ich w odpowiednio wyższej cenie na rynku brytyjskim. Co więcej możesz także sprzedawać w takim sklepie internetowym produkty regionalne, pomimo tego że w UK jest mnóstwo polskich sklepów stacjonarnych to jednak nie każdy ma czas na stanie w korkach, szukanie miejsca parkingowego i ochotę za płacenie horrendalnych opłat za parkowanie tylko żeby kupić jakiś polski produkt, prędzej pojedzie do centrum handlowego i kupi coś od Brytyjczyka.

Sklep internetowy to doskonała alternatywa dla sklepu stacjonarnego z polskimi produktami, nie każdy Polak mieszkający w UK ma możliwość częstej podróży do Polski, nie każdy też chce czekać kilka dni na dostawę z Polski i płacić za to kilkadziesiąt funtów.

Sklep internetowy w UK to niskie ceny i szybka dostawa, ogromna wygoda dla twojego odbiorcy. Każdy może otworzyć sklep internetowy UK to kraj w którym można to zrobić bardzo łatwo ale kupując taką usługę w UK zapłacisz kilka tysięcy funtów, kupując tę samą usługę w Polsce zapłacisz ⅓ tej kwoty a otrzymasz tę samą a najczęściej wyższą jakość ponieważ sklepy internetowe budowane przez polskie firmy informatyczne wyróżniają się na tle brytyjskich nowoczesnym designem i bogactwem funkcjonalności.

Polacy często otwierają sklepy internetowe UK to wprost idealny do tego rynek, niskie koszty prowadzenia działalności, bardzo dużo Polaków którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii to otwiera szerokie możliwości, możesz swój sklep internetowy ukierunkować wyłącznie na Brytyjczyków, możesz go targetować na Polonię.

Jak otworzyć sklep internetowy w UK ?

To prostsze niż ci się wydaje, całą pracę tak naprawdę wykona za ciebie firma informatyczna musisz jedynie pamiętać o kilku kluczowych sprawach zlecając budowę sklepu internetowego.

  • domena i hosting musi być zarejestrowana na ciebie, w przeciwnym razie ryzykujesz ich utratą w sytuacjach spornych z wykonawcą sklepu internetowego
  • sklep powinien być zbudowany na popularnej platformie open-source np. tj Wordpress/Woocommerce - da ci to znacznie większą swobodę oraz znacznie obniży koszty ewentualnej rozbudowy sklepu internetowego w przyszłości, pamiętaj że usługi informatyczne do najtańszych nie należą
  • szukając wykonawcy sklepu internetowego pod UK powinieneś kierować się doświadczeniem firmy na tym rynku, ważne jest portfolio

To jak założyć sklep internetowy w UK to jedno, musisz także pamiętać o znalezieniu dostawców. Jest kilka modeli dystrybucji, najpopularniejszym ostatnio jest tzw. dropshipping - powinieneś tego unikać ponieważ hurtownie traktują dropshiperów po macoszemu, nigdy nie wynegocjujesz takich rabatów jak ktoś kto zamawia większą partię towaru. A poziom rabatów to margines twojej marży, pamiętaj że sklep sam niczego nie sprzeda, aby sklep internetowy w UK coś sprzedawał musisz także zainwestować w reklamę. Przy dropshippingu bardzo łatwo utracić płynność finansową ponieważ nie będziesz w stanie skutecznie konkurować z firmami które kupują w tradycyjnym modelu.

Jeśli masz kilkaset funtów w kieszeni zapomnij o uruchomieniu własnego sklepu internetowego w UK ponieważ taką kwotę będziesz wydawał co miesiąc na reklamę sklepu internetowego, taką lub wyższą, nie mówiąc o konieczności inwestycji w towar, magazyn. Dlatego tak istotne jest to aby nie rzucać się z tzw. motyką na słońce tylko zaoszczędzić co najmniej kilka ,kilkanaście tysięcy funtów, poszukać dobrej hurtowni  w której wynegocjujesz porządne rabaty, wykonawcy sklepu internetowego który zbuduje sklep ergonomiczny dla twoich odbiorców ,estetyczny, dopasowany do urządzeń mobilnych, poszukać relatywnie niedrogich sposobów na skuteczną reklamę swojego przyszłego sklepu internetowego w UK. To są czynniki które determinują to czy osiągniesz w tej branży sukces czy stracisz czas i pieniądze.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%