Zamknij
10
,
Wśród spacerujących czworonogów uwagę przechodniów zwracał Winston – około 10-letni pies, który w schronisku przebywa już kilka lat i  wciąż czeka na dom, w którym poczuje się bezpieczny.
1
,
W piątek, 4 kwietnia od godziny 12:00 na Placu Wolności w Szczecinku, w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt Bezdomnych będzie można spotkać podopiecznych szczecineckiego schroniska,
5
,
V edycja akcji Sprzątanie Brzegów Trzesiecka odbędzie się 29 marca. Start o godzinie 12:00 na przystani CEEiRJ przy ul. Mickiewicza.
,
Raz na dekadę w całej Polsce (i nie tylko) odbywa się akcja mająca na celu skontrolowanie populacji bocianów żyjących i bytujących na danym terenie. Właśnie zakończyła się kolejna taka akcja.
,
"W wyniku występujących warunków wilgotnościowych w trzecim okresie raportowania (od 11 kwietnia do 10 czerwca br. - PAP) stwierdzamy wystąpienie suszy rolniczej na terytorium Polski, powodującej straty w plonach monitorowanych upraw przynajmniej o 20 proc. w stosunku do plonów uzyskanych w przeciętnych wieloletnich warunkach pogodowych" - poinformował w poniedziałek Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa (IUNG).
,
Dawniej sądzono, że ptasie rodziny odlatują razem, a młode uczą się wędrówki od dorosłych. A jednak młodsze, te o szaro-pomarańczowym zabarwieniu dzioba i nóg, mobilizują się sporo wcześniej niż te starsze, o intensywnym nasyceniu czerwieni dziobów. Rodzeństwo niekoniecznie wędruje razem.
,
Jak zauważył wiceszef Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, pszczelarstwo zapewnia globalne bezpieczeństwo żywnościowe, zdrowe środowisko przyrodnicze, sprzyja zachowaniu ekosystemu i różnorodności biologicznej naszej planety. Podkreślił, że wartość pszczół, jako zapylaczy dla całego ekosystemu w Polsce, jest szacowana na około 5 mld zł.
1
,
20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół, ustanowiony przez ONZ z inicjatywy Słowenii. Celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów.
3
,
Obserwatorzy przyrody z Warmii i Mazur prześcigają się w mediach społecznościowych w donoszeniu innym, gdzie i kiedy słyszeli żurawi klangor lub widzieli te majestatyczne, duże ptaki.
5
,
Na nasz teren wróciły już pierwsze żurawie, które odleciały do ciepłych krajów późną jesienią. y do ciepłych krajów późną jesienią. Głośne „trąbienie” żurawi zwane hejnałem, można usłyszeć już pod Szczecinkiem od kilku dni, o czym informują nas czytelnicy. To jeden z najpiękniejszych głosów polskiej przyrody.
6
,
Tekst powstał we współpracy CEEiRJ Szczecinek oraz fikoty.pl
1
,
I chociaż może wydawać się to większości z nas oczywiste, dla behawiorystów, czyli osób zajmujących się psychologią i zachowaniem zwierząt, jest zaskoczeniem. Większość zwierząt woli bowiem zapracować na swoje pożywienie - jest to zachowanie zwane kontrafreeloadingiem.
3
,
Nie tylko rzepak i maki zdobią podszczecineckie pola. Obecnie można podziwiać również pola facelii błękitnej. Najbliżej Szczecinka pola usiane roślinami z fioletowymi kwiatami spotkamy między innymi w okolicy Sitna.
,
Pan Andrzej Toboła, członek Koła Łowieckiego ?Sokół? Koszalin, opowiada o życiu lasu, tradycjach myśliwskich i niezwykłym smaku jaki nadaje życiu posiadanie pasji.
3
,
Jak postępować, gdy spotkamy na swojej drodze przedstawiciela tego chronionego gatunku, radzi Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach. Główna wskazówka - zachowaj spokój.