Zamknij

Narkotyki w BMW i zamrażarce. Policjanci mieli dobre przeczucie

a.d 09:01, 09.01.2020 Aktualizacja: 02:45, 20.10.2025
9

Działania szczecineckich mundurowych mające na celu walkę z przestępczością narkotykową i ograniczanie przestępstw narkotykowych na terenie Szczecinka i powiatu szczecineckiego zakończyły się kolejnymi zatrzymaniami osób, będących w posiadaniu środków odurzających.

-Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali we wtorek (07.01. br.) na terenie Szczecinka 28-letniego mężczyznę, który w swoim mieszkaniu, w zamrażalniku przechowywał środki odurzające. W wyniku podjętych działań zabezpieczony biały proszek po przebadaniu i zważeniu przez mundurowych okazał się amfetaminą o wadze ponad 30 gramów. Mieszkaniec Szczecinka został zatrzymany i noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

-informuje asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku

28-latek usłyszał zarzut za posiadanie środków odurzających za co grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

O surowych konsekwencjach swoich czynów przekonali się również zatrzymani do kontroli drogowej dwaj mężczyźni. W niedzielę (05.01) szczecineccy policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego zatrzymali na terenie miasta do kontroli drogowej osobowe BMW, które na widok policyjnego radiowozu mocno przyśpieszyło.

-42-letni kierujący i przebywający w pojeździe 20–latek szybko wzbudzili podejrzenia u kontrolujących ich policjantów. Choć sprawdzenie w policyjnych systemach niczego nie wykazało, to nerwowość i nadpobudliwe zachowanie mężczyzn zakończyło się szczegółową kontrolą. W wyniku podjętych działań u pasażera policjanci znaleźli małą wagę elektroniczną, a w opakowaniu po gumach do żucia zawiniątko z białym proszkiem.

-dodaje A. Matys

Zabezpieczona przez policjantów substancja okazała się amfetaminą o wadze ponad 20 gramów. Szczegółowa kontrola mundurowych wykazała ponadto, że kierujący pojazdem BMW znajdował się pod działaniem amfetaminy. Mężczyźni zostali zatrzymani i przedstawiono im już zarzuty.

Teraz kierujący wraz z pasażerem odpowie za swoje czyny przed sądem. Za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem środków odurzających grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawo jazdy, natomiast za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

(a.d)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%