Zamknij
REKLAMA

Pomagała i okradała seniora. Przestępczy proceder przerwał dzielnicowy

13:02, 22.09.2021 | asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku
Skomentuj fot. iszczecinek.pl / archiwum
REKLAMA

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku ustalił a następnie zatrzymał 41–letnią kobietę, która dokonała kradzieży sprzętu AGD oraz pieniędzy na szkodę seniora ze Szczecinka. Zatrzymanej za kradzież grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy ze szczecineckiej jednostki podczas obchodu swojego rejonu służbowego ustalił tożsamość kobiety, która wykorzystując życzliwość i ufność seniora okradła go nie tylko z pieniędzy, ale również ze sprzętu domowego będącego na wyposażeniu mieszkania. Kobieta bardzo często pojawiała się w mieszkaniu 74-latka ze Szczecinka, któremu pomagała w wykonywaniu prac domowych. Jak się okazało kobieta kilkukrotnie częstowała seniora alkoholem, a wspólne spożywanie alkoholu usypiało czujność seniora. Kobieta szybko wykorzystywała sytuację sukcesywnie pozbawiając seniora sprzętu AGD m.in. płyty indukcyjnej, robota kuchennego czy też maszynki do golenia wraz z ładowarką. Mężczyzna długo nie zgłaszał tego faktu na Policję. Kiedy informacja ta dotarła do dzielnicowego, bez chwili wahania przystąpił on do działania pozyskując i sprawdzając wszystkie informacje, które pozwoliłyby dotrzeć do sprawczyni tego niechlubnego procederu.

Dzielnicowy odwiedził 41-letnią kobietę w jej miejscu zamieszkania. W rozmowie z dzielnicowym kobieta przyznała się do kradzieży i dobrowolnie wydała wszystkie przedmioty. Dzielnicowy ustalił również, okoliczności kradzieży pieniędzy. Jak się okazało kobieta przebywała w mieszkaniu seniora, kiedy zawierał on umowę pożyczkową na kwotę 2 000 zł. Ufny i gotowy nieść pomoc senior pożyczył kobiecie 1000 zł, które miała oddawać mu w ratach. Drugą część pieniędzy kazał jej schować do szafy. Kobieta wykorzystała jednak również i tą sytuację biorąc sobie kolejne 850 zł.

Mieszkance Szczecinka został już przedstawiony zarzut kradzieży za co grozi jej teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a odzyskany sprzęt dzielnicowy zwrócił seniorowi.

(asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

FarFar

20 0

Szmata 13:13, 22.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GrażyniecGrażyniec

6 0

Przypadkiem to nie słynna Ilonka, która kocha starszych panów? 17:55, 22.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XyzXyz

2 9

Ale zeby robic z tego takie story jak u Polańskiego to chyba szukanie taniej sensacji i robienia bohatera z dzielnicowego😁😁😁 21:06, 22.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mm

8 1

Nie,no najlepiej pogłaskac złodziejkę po głowie i ukarać seniora ....Ty tak serio? 21:50, 22.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WstydWstyd

1 1

Wstydzę się za nią 03:49, 23.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Z policyjnego na polZ policyjnego na pol

5 6

Senior machnął ręką po kradzieżach mając pewnie na względzie perspektywę dalszego spożywania alkoholu z młodszą o 30 lat kobietą. Może nawet dała za kolanko potrzymać? Ale, gdy tylko ta informacja dotarła do dzielnicowego, ten bohatersko i "bez chwili wahania przystąpił on do działania pozyskując i sprawdzając wszystkie informacje, które pozwoliłyby dotrzeć do sprawczyni tego niechlubnego procederu." Co zrobił. Spytał się na rejonie gdzie mieszka ta iksińska i poszedł do niej podpytać, a tam zastał dowody przestępstwa w postaci: płyty indukcyjnej, robota kuchennego czy też maszynki do golenia wraz z ładowarką.
JESTEM POD WRAŻENIEM TEJ SPEKTAKULARNEJ AKCJI SZCZECINECKIEGO DZIELNICOWEGO. KONIECZNIE MUSI DOSTAĆ NAGRODĘ, DYPLOM ZE ZDJĘCIEM, NA KTÓRYM ŚCISKA MU DŁOŃ JAKIŚ PUŁKOWNIK POLICYJNY!!! 06:21, 23.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%