Policjanci z Komisariatu Policji w Bornem Sulinowie wraz z leśniczym odnaleźli 22-latkę i jej 9-letnią siostrę, które zgubiły się w lesie. Kobieta udała się na grzybobranie do lasu, a kiedy próbowała wrócić do samochodu straciła orientację w terenie. Dzięki działaniom borneńskich policjantów i wsparciu leśniczego siostry zostały szczęśliwie odnalezione.
-Wczoraj ok godz. 18.00 do Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zadzwoniła młoda kobieta, która poinformowała dyżurnego, że zgubiła się wraz z 9-letnią siostrą w lesie i nie wie w jakim miejscu się znajduje –informuje asp. Anna Matys, oficer prasowy szczecineckiej policji. -Z relacji kobiety wynikało, że po południu wybrała się wraz ze swoim chłopakiem i siostrą do pobliskiego lasu, a kiedy zaczęło się ściemniać, straciła orientację w terenie i nie była w stanie wrócić do miejsca w którym zaparkowany był samochód.
Do działania przystąpili nie tylko policjanci z Bornego Sulinowa, ale również mundurowi ze Szczecinka. Na szczęście mundurowym udało się połączyć telefonicznie z kobietą. Naładowana bateria w telefonie i pojawiający się miejscami zasięg ułatwił zlokalizowanie miejsca, gdzie znajdowała się kobieta.
-Wykonane na prośbę policjanta zdjęcia charakterystyczne dla topografii terenu posłużyły mundurowemu w konsultacji z leśniczym do zawężenie obszaru poszukiwań. Dzięki sygnałom dźwiękowym nadawanym w lesie udało się dotrzeć do zagubionych kobiet.
[ZT]20194[/ZT]
Wczorajszego dnia siostry przeżyły chwile grozy, ale mogą mówić o dużym szczęściu. Oprócz podziękowań, które skierowały do uczestników poszukiwań kobieta przyznała, że miała wątpliwości czy zadzwonić po Policję. Mając na uwadze bezpieczeństwo siostry i zapadający zmrok kobieta niezwłocznie zadzwoniła prosząc o pomoc. Naładowana bateria w telefonie i szybka reakcja mundurowych przyczyniły się do tego, że pomoc nadeszła w ostatnim momencie. Zapadający zmrok mógł napisać inny scenariusz tych poszukiwań, ale na szczęście o tym nikt nie musiał przekonywać się na własnej skórze.
Grzybiarz12:29, 14.09.2021
"Z relacji kobiety wynikało, że po południu wybrała się wraz ze swoim chłopakiem i siostrą do pobliskiego lasu, a kiedy zaczęło się ściemniać, straciła orientację w terenie".
POGRATULOWAĆ CHŁOPAKA !!!!
ghyutr14:02, 14.09.2021
obciazyc kosztami akcji
St.15:43, 17.09.2021
Jest prostszy sposób na pomoc. trzeba odnaleźć najbliższy słupek na skrzyżowaniu leśnych dróg, podać np. policji naniesione tam numery, a ta leśnikom i bardzo szybko zostaną zlokalizowani. Każdemu może się zdarzyć. Tobie, tobie, a nawet tobie ;-).
St.16:03, 17.09.2021
Jest prostszy sposób na pomoc. trzeba odnaleźć najbliższy słupek na skrzyżowaniu leśnych dróg, podać np. policji naniesione tam numery, a ta leśnikom i bardzo szybko zostaną zlokalizowani. Każdemu może się zdarzyć. Tobie, tobie, a nawet tobie ;-).
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Stłuczka BMW i Opla w Barwicach.
Zapomniano napisać, iż kierowca BMW stracił prawko i wina cała spadła na niego, punktów na koncie brak, niegroźny wypadek a policja zabiera prawko na miejscu! W tym miejscu można również przypomnieć jest 40, chwile przed miejscem, gdzie kierowca skręca jest skrzyżowanie a miejsce wjazdu znajduje się na samym skręcie gdzie po chwili jest następny skręt, wina oczywista dla każdego prócz policji, dla której winny jest kierowca BMW
Mocno
20:25, 2025-07-02
Plaża miejska w Szczecinku w nowej odsłonie
Uśmiechnijcie się brygada! Hej! Co tacy smutni jesteście.... Trudno zrozumieć to marudzenie. Widzę, że znajomość co jest sądem, co nie, prosto z polityki przeniosła się na lokalny grunt. Zaraz dochodzenia, kto podpisał umowę i ponosi odpowiedzialność. A co was to obchodzi. Ważne, żeby była Ibiza. Ważne dla korzystających. Reszta się nie liczy.
Trolek
20:00, 2025-07-02
Plaża miejska w Szczecinku w nowej odsłonie
Zdaje się, że ktoś ma kompleksy robiąc z plaży miejskiej Ibizę. Zdecydowanie wolę powrót do płatnej miejskiej plaży z czynnym punktem gastronomicznym i otwartych i działających kabin do wynajęcia.
Lechia
19:35, 2025-07-02
Olga Gasiul obejmie funkcję prezesa Aqua-Tur. Kim jest
Ilość tzw. czerwonych łapek pokazuje dość obrazowo stopień zyczliwości ;) Pewnie większość klikajacych dla zasady. Nie ma żartów w tych czasach. Jak w piosence Kultu z czasow komuny. RZĄDZIĆ MUSI ŚLUSARZ (...), albo kierowca. Bo wyksztalcenie przeciez niepotrzebne bo w Internetach wszystko jest. Prawda?
Życzliwość PL
17:54, 2025-07-02
4 1
Cóż ?Taki chłopak to skarb....makabra