Zamknij
REKLAMA

Szczęśliwy finał poszukiwań. Policjanci wraz z leśniczym odnaleźli zagubione w lesie osoby

12:17, 14.09.2021 | źródło: Policja Szczecinek
Skomentuj fot. iszczecinek.pl
REKLAMA

Policjanci z Komisariatu Policji w Bornem Sulinowie wraz z leśniczym odnaleźli 22-latkę i jej 9-letnią siostrę, które zgubiły się w lesie. Kobieta udała się na grzybobranie do lasu, a kiedy próbowała wrócić do samochodu straciła orientację w terenie. Dzięki działaniom borneńskich policjantów i wsparciu leśniczego siostry zostały szczęśliwie odnalezione.

-Wczoraj ok godz. 18.00 do Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zadzwoniła młoda kobieta, która poinformowała dyżurnego, że zgubiła się wraz z 9-letnią siostrą w lesie i nie wie w jakim miejscu się znajduje –informuje asp. Anna Matys, oficer prasowy szczecineckiej policji. -Z relacji kobiety wynikało, że po południu wybrała się wraz ze swoim chłopakiem i siostrą do pobliskiego lasu, a kiedy zaczęło się ściemniać, straciła orientację w terenie i nie była w stanie wrócić do miejsca w którym zaparkowany był samochód.

 Do działania przystąpili nie tylko policjanci z Bornego Sulinowa, ale również mundurowi ze Szczecinka. Na szczęście mundurowym udało się połączyć telefonicznie z kobietą. Naładowana bateria w telefonie i pojawiający się miejscami zasięg ułatwił zlokalizowanie miejsca, gdzie znajdowała się kobieta.

-Wykonane na prośbę policjanta zdjęcia charakterystyczne dla topografii terenu posłużyły mundurowemu w konsultacji z leśniczym do zawężenie obszaru  poszukiwań. Dzięki sygnałom dźwiękowym nadawanym w lesie udało się dotrzeć do zagubionych kobiet.

[ZT]20194[/ZT]

Wczorajszego dnia siostry przeżyły chwile grozy, ale mogą mówić o dużym szczęściu. Oprócz podziękowań, które skierowały do uczestników poszukiwań kobieta przyznała, że miała wątpliwości czy zadzwonić po Policję. Mając na uwadze bezpieczeństwo siostry i zapadający zmrok kobieta niezwłocznie zadzwoniła prosząc o pomoc. Naładowana bateria w telefonie i szybka reakcja mundurowych przyczyniły się do tego, że pomoc nadeszła w ostatnim momencie. Zapadający zmrok mógł napisać inny scenariusz tych poszukiwań, ale na szczęście o tym nikt nie musiał przekonywać się na własnej skórze.

(źródło: Policja Szczecinek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

GrzybiarzGrzybiarz

16 1

"Z relacji kobiety wynikało, że po południu wybrała się wraz ze swoim chłopakiem i siostrą do pobliskiego lasu, a kiedy zaczęło się ściemniać, straciła orientację w terenie".
POGRATULOWAĆ CHŁOPAKA !!!! 12:29, 14.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DwDw

4 1

Cóż 🤔Taki chłopak to skarb....makabra
13:58, 14.09.2021


ghyutrghyutr

2 16

obciazyc kosztami akcji 14:02, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

St.St.

0 0

Jest prostszy sposób na pomoc. trzeba odnaleźć najbliższy słupek na skrzyżowaniu leśnych dróg, podać np. policji naniesione tam numery, a ta leśnikom i bardzo szybko zostaną zlokalizowani. Każdemu może się zdarzyć. Tobie, tobie, a nawet tobie ;-). 15:43, 17.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

St.St.

0 0

Jest prostszy sposób na pomoc. trzeba odnaleźć najbliższy słupek na skrzyżowaniu leśnych dróg, podać np. policji naniesione tam numery, a ta leśnikom i bardzo szybko zostaną zlokalizowani. Każdemu może się zdarzyć. Tobie, tobie, a nawet tobie ;-). 16:03, 17.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%