Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
17:31, 13.06.2021
Naprawa naszego samochodu po zdarzeniu nie kończyła się na wymianie połamanego zderzaka. Zostawiliśmy trochę pieniędzy u blacharza, swoje zarobił lakiernik.
14:54, 11.06.2021
Pomimo trwającej od wielu miesięcy pandemii zapotrzebowanie na usługi kompleksowego odświeżania wyrobów tekstylnych wciąż jest w Polsce bardzo wysokie. Polacy chętnie oddają brudne ubrania w ręce specjalistów, oszczędzając w ten sposób czas i zyskując wygodę na co dzień. Coraz więcej osób zamiast tracić czas na pranie i prasowanie w domu woli skorzystać z usług świadczonych przez profesjonalne pralnie wodne i chemiczne. Dynamicznie rozwijająca się branża pralnicza nie zwalnia tempa, a nowe punkty usługowe przyjmują się w kolejnych polskich miastach. Rynek usług pralniczych niewątpliwie ma przed sobą bardzo korzystne perspektywy, w związku z czym coraz więcej przedsiębiorców podejmuje decyzję o uruchomieniu własnej pralni. O sukcesie takiego przedsięwzięcia decyduje co najmniej kilka czynników, m.in. dobór odpowiedniego wyposażenia. W dalszej części artykułu omówimy, jakie maszyny i urządzenia powinny znaleźć się w profesjonalnej pralni chemicznej.
14:05, 11.06.2021
Podczas budowy domu trzeba zadbać o wiele spraw, żeby mieszkało się w nim komfortowo, a przede wszystkim bezpiecznie. Istotną kwestią wymagającą naszej uwagi jest wentylacja, która zapewnia swobodny przepływ powietrza, a tym samym pomaga pozbyć się szkodliwych substancji z pomieszczeń. Jednym z głównych elementów systemu wentylacyjnego jest komin, który wymaga specjalnego wykończenia. Z tego artykułu dowiesz się jakie rodzaje zakończeń komina są dostępne na rynku i na co zwrócić uwagę przy zakupie.
20:37, 10.06.2021
Rynek aut używanych dynamicznie się rozwija. Do Polski trafia coraz więcej pojazdów, dzięki czemu wzrasta szansa dla kupujących na znalezienie wymarzonego modelu samochodu. Niestety nie zawsze pojazdy, które docierają do nas zza granicy, są sprawne technicznie.
09:52, 10.06.2021
Kobiety od zarania dziejów noszą biżuterię na całym świecie. Na początku składała się ona tylko z rzemyków oraz ładnych kamieni. Później bardzo modne stały się diamenty i różnego rodzaju kryształy. Równolegle z tym trendem rozwijała się także biżuteria ze złota i srebra. Wraz z rozwojem bardzo dużym problemem stała się wysoka cena. Z tego właśnie powodu popularność zdobywała tańsza biżuteria sztuczna. Niestety posiadała ona wady, takie jak kiepskiej jakości materiały oraz brak trwałości. Dlatego w ostatnich czasach bardzo dużą popularność zdobyła biżuteria ze stali chirurgicznej.
REKLAMA
08:22, 10.06.2021
Badania NDT (non destructive testing) to bardzo szerokie pojęcie obejmujące zbiór kilkudziesięciu różnych metod badawczych stosowanych w celu wykrywania wad, uszkodzeń itd. w urządzeniach wykorzystywanych w branży przemysłowej. Ich istota opiera się na tym, że badania nieniszczące ? jak sama nazwa wskazuje ? nie skutkują zniszczeniem badanego obiektu. Ta zaleta badań NDT sprawia, że są one chętnie wykorzystywane np. w ramach okresowych testów działania uruchomionej instalacji. Jeśli chodzi o materiał, z jakiego wykonane są badane obiekty, badania niedestrukcyjne przeprowadza się przede wszystkim w przypadku elementów betonowych, metalowych, laminatów, części wykonanych z odlewek czy złączy spawanych.
13:24, 09.06.2021
Sposobów na budowanie własnego biznesu jest naprawdę sporo. Jednym z kluczowych narzędzi jest praca nad marką osobistą, nazywana inaczej personal brandingiem. O ile jeszcze kilka lat temu uważano go za ewentualny dodatek do skutecznej promocji firmy, to obecnie stanowi on podstawę działania. Jak zadbać o markę osobistą, by pomogła w rozwoju przedsiębiorstwa? O czym trzeba pamiętać, żeby zwiększyć szansę na odniesienie sukcesu? Tego wszystkiego dowiecie się z dalszej części artykułu.
08:27, 07.06.2021
Czasy są takie, jakie są. Wiele osób obecnie stoi przed problemem znalezienia pracy. Redukcja etatów, masowe zwolnienia, brak środków na utrzymanie pracowników... Pandemia mocno dała się we znaki. Jeśli jesteście obecnie bezrobotni i szukacie pracy, ale bez skutku, to być może coś robicie źle? A może robicie wszystko wystarczająco, ale... to wciąż za mało? Mamy dla was kilka porad odnośnie tego, w jaki sposób szukać pracy, aby w końcu ją znaleźć. Niektóre z naszych propozycji mogą was zaskoczyć!
08:20, 07.06.2021
Podczas treningów, zwłaszcza bardzo obciążających, notorycznie dochodzi do uszkodzeń tkanek miękkich i szeregu innych urazów. W przypadku kontuzji sportowych są to m.in. naderwania więzadeł, skręcenia i złamania, uszkodzenia ścięgien oraz stłuczenia mięśni.
23:14, 04.06.2021
W czasie upałów każdy mężczyzna chce czuć się komfortowo, ale nie tylko: chce też stylowo wyglądać! Choć na rynku istnieje wiele modeli designerskich krótkich spodenek, w tym męskie spodenki jeansowe z dziurami i przetarciami, to wciąż ich długość jest przedmiotem ożywionych dyskusji: są modne czy nie? Wypada je nosić czy nie? Podpowiadamy.
REKLAMA
1
11:11, 04.06.2021
Festiwal Włóczykij w Gryfinie, zawody kitesurfingu w Kołobrzegu, wycieczka rowerowa na zmodernizowany most w Siekierkach, oficjalne otwarcie tarasu widokowego w Widuchowej ? to tylko wybrane atrakcje w kalendarzu imprez zaplanowanych w czerwcu na Pomorzu Zachodnim. Mieszkańcy i turyści odwiedzający region na pewno nie będą się nudzić.
10:29, 04.06.2021
Planując przyjęcie lub spotkanie w licznym gronie, warto upewnić się, czy posiadane przez nas naczynia wystarczą, by w należyty sposób obsłużyć każdą z zaproszonych osób. Jeśli zależy nam na estetycznym i funkcjonalnym zestawie obiadowym, który sprawdzi się podczas wspólnych posiłków nawet przy większej liczbie gości, warto rozważyć zakup kompletu dla 12 osób. Co wchodzi w skład takiego zestawu?
10:28, 04.06.2021
Gry komputerowe to dziś jedna z najpopularniejszych form rozrywki. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się zarówno najnowsze tytuły, jak i produkcje sprzed lat, które z kolei bardzo często są odświeżane w formie remasterów czy remaków. Naturalnym środowiskiem dla miłośników gier stał się internet, w którym znaleźć możemy nie tylko informacje dotyczące najciekawszych produkcji, ale także same gry, które nierzadko funkcjonują dziś w oparciu o darmowy model rozrywki. Gdzie szukać najciekawszych informacji i nowinek?
08:48, 02.06.2021
Złoty zegarek to klasyka biżuterii. Moda na złote zegarki dosyć często się zmienia. W niektórych środowiskach są synonimem luksusu w innych mogą być postrzegane jako nieco obciachowa biżuteria. Wiele zależy od spojrzenia oraz od samego zegarka, gdyż nie każdy złoty zegarek jest równy drugiemu. Tak czy inaczej złoty zegarek to biżuteria ponadczasowa, która nigdy kompletnie nie wyjdzie z mody.
12:09, 01.06.2021
Firma KOCH Robotersysteme jest liderem wśród systemów zrobotyzowanych dla wszelkich rozwiązań produkcyjnych. Ponad 40-letnie doświadczenie w zakresie robotyki przemysłowej każdego dnia owocuje nowymi pomysłami na zróżnicowane integrowalne systemy autonomiczne, a także gotowe zespoły maszyn pod klucz.
REKLAMA