Zamknij
REKLAMA

TUROWO. Kolędy na ludowo po raz piąty

11:30, 07.01.2020 | Janusz Sienkiewicz/Gmina Szczecinek
Skomentuj
REKLAMA

W świątecznym nastroju 5 stycznia 2020 roku w Świetlicy Wiejskiej w Turowie odbył sie V Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez Zespół Swojacy z Sitna, który przywitał wszystkich uczestników pięknymi kolędami. Pani Marzena Nowacka, kierownik Zespołu Swojacy  przedstawiła uczestników przeglądu: Darskowiacy z Darskowa(gm. Złocieniec), Słowiki z Bińcze (gm. Czarne), Dąbrowiacy z Rusinowa (gm. Czarne), Biadule z Kinowa (gm. Rymań), Serenada z Czarnego (gm. Czarne), Dobrowianki z Dobrowa (gm. Tychowo), Kumoszki z Parsęcka (gm. Szczecinek), Turowianki z Turowa (gm. Szczecinek) oraz omówiła zasady konkursu. Imprezę oficjalnie otworzył Wójt Gminy Szczecinek  Ryszard Jasionas i wznosząc toast lampką noworocznego szampana życzył zespołom miłej zabawy w tym świątecznym bożonarodzeniowym klimacie. 

      

Występy zespołów stały na wysokim poziomie, a ich różnorodność sprawiła duży dylemat przy wyborze tych najlepszych. O zwycięstwie decydowały głosy uczestników, a  całością rywalizacji przewodniczył Zastępca Wójta Gminy Szczecinek Kazimierz Harasym. Według ocen zespołów najlepszy występ zaprezentowały Biadule z Kinowa, drugie miejsce zajęli Dąbrowiacy z Rusinowa, a trzecie miejsce zajął zespół Serenada z Czarnego. Najlepsze zespoły otrzymały nagrody ufundowane przez Powiat Szczecinecki oraz Gminę Szczecinek. W atmosferze ciepła rodzinnego wysłuchaliśmy urokliwych kolęd i pastorałek, a gospodarze ugościli wszystkich słodkim i ciepłym poczęstunkiem.     

  

Kolędy i pastorałki to piękna staropolska tradycja, a ich śpiewanie przypomina nam wszystkim o narodzeniu Pana Jezusa, o Świętej Rodzinie i wzajemnej miłości. To również chwila na wspólne spotkanie w atmosferze ciepła i życzliwości.   Na wielkie słowa podziękowania zasługuje Zespół Swojacy, główny organizator występów, który kolędami i pastorałkami  potrafi zainspirować mieszkańców Gminy Szczecinek i co roku zaprasza na świąteczne śpiewanie. Organizatorom wsparcia finansowego udzielił Powiat Szczecinecki oraz Gmina Szczecinek, a nagłośnienie przygotował Roman Band Serwis. Szczególne podziękowanie skierowane jest do Pani Janiny Rumińskiej i Zespołu Turowianki za przygotowaną gościnę w Świetlicy Wiejskiej w Turowie dla uczestniczących zespołów ludowych.  

(Janusz Sienkiewicz/Gmina Szczecinek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA