Zamknij
REKLAMA

GWDA WIELKA. Festyn kościelny na sto dwa

19:39, 10.06.2019 | br
REKLAMA
Skomentuj

Pierwszy raz od wielu lat w Gwdzie Wielkiej zorganizowano festyn parafialny. Podczas festynu sprzedawano cegiełki, które brały w losowaniu nagród. Przeprowadzono szereg licytacji, między innymi wina mszalnego, Biblii Świata i Flagi Narodowej ze specjalnym listem premiera Morawieckiego. Wszystkie zebrane fundusze będą przeznaczone remont kościoła – na jego malowanie.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania parafian. Nie tylko tych z Gwdy ale również z pozostałych sołectw. Np. panie z Godzimierza zrobiły np. 1200 pierogów. Wszystkie nasze frykasy sprzedały się na pniu. O 18 nie było już okruszka z ciast, które przygotowały Panie. Wszystko było doskonale w smaku. Pomogła nam również Gmina Szczecinek, udostępniając ławki i namiot. – mówi proboszcz ks. Ryszard Andruszko.

Na Festynie można było skosztować pysznych potraw, zobaczyć występy artystyczne m.in. Młodzieżowej Orkiestry 50+, zespołów ludowych „Jarzębiny” i „Podlotki” oraz zespołu dziecięcego z Kalisza, prowadzonego przez siostrę zakonną. Nie zabrakło punktu z malowaniem buziek czy dmuchanego zamku. Odbyły się również zawody strzeleckie, a dzieci mogły pojeździć na kucach, które przyjechały z Ośrodka Jeździeckiego „Lipowy Dwór”. Czas spędzony na festynie to przede wszystkim moment, żeby się na nowo poznać i wspólnie spędzić czas. Plac przy kościele wypełniony był po brzegi.

Jak mówi proboszcz, pomysł zorganizowania festynu powstał miesiąc temu. Spotkał się z pozytywnym przyjęciem i od razu zgłosiło się mnóstwo osób do pomocy.

Ks. Ryszard Andruszko jest proboszczem od 9 miesięcy w parafii pw. Stanisława Biskupa i Męczennika w Gwdzie Wielkiej. Już teraz obiecuje, że za rok kolejny festyn.

(br)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Plotka z seminarium.Plotka z seminarium.

0 5

W Szczecinku jak i okolicach nie ma prawdziwych księży. Szczecinek to miejsce zesłań dla kleru za niepodporządkowanie się biskupowi i różne inne mahlojstwa w poprzednich parafiach. Taka jest prawda. 13:27, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xyzxyz

0 0

Nie licząc księdza Dawidka, księdza Jerzego i Pawła z Rozalii oraz proboszcza z Parsęcka. 13:29, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone