Zamknij
REKLAMA

Ślubowanie w Zespole Szkół nr 7 w Białym Borze

21:41, 11.10.2019 | Renata Piszcz
Skomentuj
fot. Piotr Ptasiński
REKLAMA

Po raz jedenasty w historii Zespołu Szkół pięć oddziałów, tj. 115 uczniów klas pierwszych mundurowych (wojskowych, policyjnych i służb więziennych) II Liceum Ogólnokształcącego złożyło ślubowanie na sztandar szkoły. Na uroczystość licznie przybyły rodziny uczniów, koledzy, koleżanki, znajomi, uczniowie okolicznych szkół i mieszkańcy miasta. Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywani byli przez żołnierzy 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego oraz 52 Batalionu Remontowego w Czarnem. Trasę przemarszu zabezpieczali funkcjonariusze Policji z Białego Boru i Szczecinka oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Białego Boru.

Tradycyjna już uroczystość odbyła się zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Gospodarzem spotkania była dyrektor szkoły pani Renata Piszcz. Całą oprawę zabezpieczył 8. Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy pod dowództwem pana majora Witolda Krasińskiego, który zastępował nieobecnego cz.p.o  dowódcę ppłk Wiesława Kaweckiego. Powagi uroczystości dodała obecność Kompanii Honorowej z ww. jednostki, pocztów sztandarowych zaprzyjaźnionych jednostek wojskowych z Koszalina, Czarnego, Komendy Powiatowej Policji ze Szczecinka oraz Orkiestry Wojskowej Sił Powietrznych z Koszalina.

Uczniowie w asyście kompanii reprezentacyjnej i pocztów sztandarowych  z partnerskich jednostek złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Zaszczytu złożenia przyrzeczenia na sztandar dostąpili wyróżniający się uczniowie: Sandra Woldt, Kacper Pszczoła z klasy wojskowej, Kacper Głowacki z klasy policyjnej oraz Martyna Skiba z klasy służb więziennych. Następnie odczytano decyzję dyrektora szkoły o przyznaniu dyplomów uznania dla uczniów starszych klas, którzy wyróżniają się w nauce, szkoleniu ogólnowojskowym i ogólnopolicyjnym oraz charakteryzują się godną naśladowania postawą. Wyróżnienia wręczyła dyrektor szkoły w obecności  majora Witolda Krasińskiego i majora Michała Kolasy cz.p.o. dowódcy 52 Batalionu Remontowego Ziemi Człuchowskiej w Czarnem oraz mł. insp. Andrzeja Dziemianko - Komendanta Powiatowego Policji ze Szczecinka.

Na spotkaniu głos zabrali Poseł Rzeczypospolitej Polskiej pan Radosław Lubczyk oraz Starosta Szczecinecki pan Krzysztof Lis. Mówcy zgodnie podkreślali, że uroczyste ślubowanie to także lekcja patriotyzmu, to nauka szacunku dla flagi narodowej, hymnu, sztandaru, ale również uszanowanie munduru.

Na uroczystość przybyli także inni zaproszeni goście: radni powiatu szczecineckiego, dowódcy i  komendanci jednostek patronackich, gospodarze Miasta i Gminy w Białym Borze oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych powiatu szczecineckiego.                                     

Podczas ślubowania odbył się także pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów klasy II i III wojskowej. Grupę przygotował pan Maciej Piaszczyński – koordynator klas mundurowych, a za swój występ uczniowie otrzymali gromkie brawa.

Po pokazie odbyła się uroczysta defilada przed trybuną honorową. 

Ślubowanie nie byłoby możliwe bez życzliwości i wsparcia jednostek patronackich, które na co dzień dokładają wszelkich starań, aby zapewnić wysoką jakość kształcenia młodzieży klas mundurowych. Szczególnie podziękowania należą się Jednostce Wojskowej Nr 1223 z Koszalina oraz Jednostce Wojskowej Nr 4580 z Czarnego. Naszą wielką wdzięczność wyrażamy Orkiestrze Wojskowej Sił Powietrznych z Koszalina, bez udziału której ceremonia ślubowania nie miałaby tak uroczystego charakteru. Podziękowania składamy również władzom lokalnym, funkcjonariuszom Policji, Białoborskiemu Centrum Kultury i Rekreacji oraz Zakładowi Opieki Zdrowotnej PODIMED ze Szczecinka.

(Renata Piszcz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

MozambikMozambik

10 7

Fabryka nierobów 09:01, 12.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlicjaAlicja

6 12

Fabryki nierobów to zwykłe ogólniaki wypuszczające absolwentów bez zawodu...Piękna impreza, brawo za przygotowanie! 09:56, 12.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MozambikMozambik

10 4

A po tym co się robi ? Biega po lesie ? Za kasę podatników ? 45 lat i na emeryturkę nie małą ? A jak przyjdzie na okresowy sprawdzian sprawnościowy , to połowa z zapasionymi bebzunami ledwo go zdaje . A gdyby nawet przyszła godzina " W " to i tak trzeba by było zmobilizować rezerwy . Bo to co siedzi w koszarach nie dało by radę zatrzymać Czechów albo nawet Litwinów . 11:57, 12.10.2019


Grzegorz Grzegorz

4 3

świetna impreza, powodzenia pierwszaki ? 18:47, 12.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PatiPati

4 3

To była petarda? 21:21, 12.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rodzicrodzic

6 4

zjawisko.atrakcja dla młodych.a potem rozczarowania.odsetek ludzi znajdujących pracę po tej szkole zastraszajaco niski.10 na 1000 robi tylko w służbie.i to niestety są fakty 23:14, 12.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PatiPati

2 5

Pracy w służbach mundurowych jest dużo wystarczy śledzić nabory do policji, a to że młodzi od razu chcą być generałami to już ich wybory. Praca w służbach mundurowych to wyrzeczenie i samodyscyplina, a młodzi po szkole średniej jeszcze do tego nie dojrzeli. Dlaczego krytykuje się klasy mundurowe a nikt nie krytykuje licea ogólnokształcące, a przecież te klasy to, to samo tylko że te szkoły do programu dokładają program szkolenia policyjnego i wojskowego. No tak krytykuje ten co nie ma pojęcia. Moje dziecko uczy się w takiej klasie i jestem z tego dumna i zadowolona. 10:46, 13.10.2019


REKLAMA
REKLAMA