Zamknij
REKLAMA

Do pożarów i wypadków jeżdżą 37-letnim wozem strażackim. Zbierają na nowy

09:26, 08.10.2019 | a.d
REKLAMA
Skomentuj

Wyjeżdżają do pożarów, wypadków i różnych zdarzeń losowych. Do jeszcze efektywniejszej pracy brakuje im jednak porządnego wozu. Strażacy ochotnicy z Grabowa (gm. Biały Bór) zbierają na nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Potrzeba im 30 000zł.

Ochotnicza Straż Pożarna w Grabowie to jednostka z wieloletnia tradycją, której celem jest bezwzględne niesienie pomocy innym. Strażacy z tej jednostki każdego roku uczestniczą w wielu akcjach. Gdy zawyje syrena, w ciągu kilku minut są gotowi do akcji.

Jesteśmy zdeterminowani do działania, nasza jednostka ciągle pozyskuje nowych członków stale zaszczepiając wartości, pasje i miłość do pożarnictwa w młodych ludziach, lecz nasi druhowie ciągle podwyższają swoje kwalifikacje biorąc udział w kursach, które pozwalają im być jeszcze lepszymi strażakami.

-OSP Grabowo

Obecnie ochotnicy mają do dyspozycji jeden samochód, który ma już 37 lat.

Samochód jest już dość mocno wysłużony i potrzebuje ciągłych napraw. Jesteśmy zmuszeni do zakupu nowego, nasz obecny wóz powinien już dawno stać w muzeum, a my potrzebujemy nowszego.

W ostatnim czasie po organizacji zbiórki strażakom udało się zakupić dwa aparaty ochrony dróg oddechowych, które wykorzystywane są podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Teraz przyszedł czas na samochód.

Każdy grosz się liczy, przyczyń się do poprawy bezpieczeństwa naszego sołectwa, otaczających go lasów i pól uprawnych! Nie bądźcie obojętni na losy innych!

Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Oczywiście jeśli są osoby, które chciałby bezpośrednio wesprzeć strażaków z Grabowa, mogą to zrobić bezpośrednio w jednostce.

(a.d)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone