Zamknij
REKLAMA

II Kongres Kół Gospodyń Wiejskich w Białym Borze

14:41, 10.07.2019 | BR
REKLAMA
Skomentuj
KOWR OT Koszalin

W dawnym Państwowym Stadzie Ogierów w Białym Borze odbył się II Kongres Kół Gospodyń Wiejskich organizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Koszalinie. Głównym celem kongresu była integracja Kół Gospodyń Wiejskich oraz omówienie zmian i możliwości dalszej współpracy między kołami a KOWR.

Od kilku lat w naszym regionie rośnie ilość zakładanych Kół Gospodyń Wiejskich. Zmienia się również średnia wieku członkiń KGS. Do kół dołączają coraz młodsze panie, zmienia się w związku z tym profil działania. Koła gospodyń aktywnie uczestniczą w życiu lokalnym. Są inicjatorem oraz organizatorem wielu imprez. Teraz przyszedł czas, aby panie między sobą wymieniły poglądy i pomysły.

Kongres w Białym Borze był doskonałą okazją, aby Koła Gospodyń Wiejskich mogły się zaprezentować, poznać i wymienić doświadczeniami. Poważne rozmowy na temat przyszłości kół w wiejskich obszarach, przerywane były konkursami na najlepszą potrawę regionalną, czy wytwory rękodzielnicze. Nie zabrakło również konkursu artystycznego. W wydarzeniu wzięli udział również przedstawiciele KRUS, ODR, ARiMR. Z przyjemnością odpowiadali na pytania pań dotyczących finansowania kół oraz możliwości współpracy. Impreza zakończyła się koncertem zespołu "Iwona" oraz wspólną zabawą przy ognisku. Na jesień zaplanowana jest kolejna edycja Kongresu Kół Wiejskich

Z naszego powiatu w kongresie udział wzięły między innymi KGW Wesołe „Babeczki z Grzmiącej” i „Piękne i Młode” z Godzisławia.

(BR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PMPM

1 0

Jeśli piszemy informację ze zdaniem z naszego powiatu brały udział... między innymi... To szkoda, że tak wybiórczo... Z Gminy Biały Bór były Żurawinki z Sępolna Wielkiego i Wesołe babki ze Świerszczewa 11:46, 11.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone