Zamknij
REKLAMA

Gmina Barwice ma problem z dzikimi wysypiskami śmieci

07:54, 18.05.2019 | UM Barwice
Skomentuj
REKLAMA

Na terenie Gminy Barwice niepokoi liczba dzikich wysypisk śmieci. Urzędnicy do tej pory zidentyfikowali cztery miejsca nielegalnych składowisk odpadów: teren jeziora Dębno i Luboradzy, Łęknicy, ulicy Polnej w Barwicach oraz Osiedla Zielonego. W tym miejscu podkreślenia wymaga fakt, że gruz składowany na Osiedlu Zielonym w związku z budową chodnika zostanie usunięty.

-Apelujemy o zaprzestanie nielegalnych praktyk związanych z pozostawianiem odpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych jednocześnie podkreślając, że za składowanie śmieci w nielegalny sposób wyciągane będą konsekwencje prawne. Za działanie nieumyślnie grozi kara grzywny, ograniczenie wolności lub dwuletnie pozbawienie wolności. W przypadku, gdy czyn wpłynął na zagrożenie zdrowia człowieka, spowodował istotne obniżenie jakości wody, powietrza lub powierzchni ziemi, albo był przyczyną znacznych zniszczeń w świecie roślinnym lub zwierzęcym, grozi  kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

-Karolina Krynicka, UM w Barwicach

Składowiska odpadów to obiekty budowlane o bardzo dużej powierzchni, pojemności i kilkudziesięcioletnim okresie eksploatacji. Są urządzone według restrykcyjnych norm prawnych. Muszą być szczelne i mieć minimalny wpływ na środowisko. Dzikie wysypiska to miejsca, w których odpady są składowane nielegalnie. Śmieci w takich miejscach nie są zabezpieczone i stanowią poważne zagrożenie, niezgodne z przepisami postępowanie z odpadami komunalnymi generuje wiele zagrożeń zarówno dla człowieka, środowiska jak i zwierząt.

Gmina Barwice w porozumieniu z służbami porządkowymi podjęła szereg działań mających na celu likwidację wysypisk. Zauważyć jednak należy, że takie działania pochłaniają dodatkowo środki finansowe bez, których likwidacja dzikich wysypisk nie byłaby możliwa.

Prosimy o nieskładowanie tam przez mieszkańców prywatnych odpadów. Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość oddania do 500 kg gruzu bezpłatnie do Firmy Remondis. W przypadku zaistnienia takiej potrzeby zwracamy się z prośbą o korzystanie z tej możliwości.

(UM Barwice)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Sabuda PiotrSabuda Piotr

6 1

Gdzie jest radna Tkaczyk! Ona zrobi z tym porządek! Pani Tkaczyk - wierzymy w Panią! 17:36, 18.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Barwice zdrójBarwice zdrój

3 0

Psiabuda, po ile masz jajka? 09:01, 19.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Sabuda PiotrSabuda Piotr

4 0

Po 70gr, zapraszam 782 735 300. Mam też koguty i kaczki, ale trzeba sobie zabić. Pozdrawiam! 13:03, 19.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA