Zamknij
REKLAMA

Doświadczenie i wiedza w wykonaniu OSP Lotyń

10:38, 08.10.2020 | r.
Skomentuj fot. OSP Lotyń
REKLAMA

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Lotyniu z pozyskiwania funduszy unijnych i samokształcenia słynie już od kilku lat. Odwiedzając ich stronę internetową i dział projekty znajdziemy tam wiele pozycji przekonujących do tego, że tak jest.

Od pierwszego września druhowie z Lotynia wraz z partnerskimi jednostkami straży pożarnej z Niemiec rozpoczęli realizację projektu w ramach programu Erasmus+, którego głównym celem jest wymiana praktyk. Projekt „Doświadczenie i wiedza” bo taki nosi tytuł, zakwalifikowany został na 4 miejscu listy rankingowej, a na jego realizację jednostka otrzymała dofinansowanie w pełnej wnioskowanej kwocie bagatela 36 867 Euro. Projekt ten realizowany jest w ramach współpracy na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk w ramach działania KA 205 – Partnerstwa strategiczne w sektorze młodzieży. Łączy czas projektu opiewać będzie na 15 miesięcy, a grupa docelowa - 30 osobowa, to strażacy z dwóch krajów w wieku od 15-30 lat. Obie organizacje wybrały już uczestników oraz rozpoczęły już działania szkoleniowe.

Celem projektu jest wspominana wcześniej wymiana praktyk ale w zadaniach realizowanych podczas tego przedsięwzięcia będzie też m.in. zdobycie doświadczenia w zakresie prowadzenia zajęć z młodzieżą w różnym wieku, poznanie różnych kultur oraz miejsc historycznych w Polsce i Niemczech czy odświeżenie własnych metod pracy oraz podnoszenie jakości szkoleń. Co najważniejsze strażacy z OSP Lotyń (gmina Okonek) i Freiwillige Feuerwehr (OSP) Morii i Eckhorst (gmina Stockelsdorf) będą poszerzać swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie działań stricte strażackich, czyli działania podczas pożarów, wypadków oraz zdarzeń naturalnych. Wszystko to będzie realizowane na międzynarodowych spotkaniach młodzieżowych. W ramach działań strażacy ukończą m.in. kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz szkolenie z jazdy pojazdami bojowymi na płycie poślizgowej. W planie realizowanych zajęć znajdziemy również takie pozycje jak ćwiczenia z ratownictwa wodnego, technicznego czy wysokościowego. Nie są tu wymienione wszystkie działania ale o nich będzie można przeczytać na stronie osplotyn.pl.

Jednostka z Lotynia udowadnia, iż nie jest laikiem w pozyskiwaniu zewnętrznych funduszy na swój rozwój, a co za tym idzie na rzecz lokalnego bezpieczeństwa i rozwoju. Przysłowiowym motorem napędowym w lotyńskiej strażnicy jest naczelnik Konrad Kopkiewicz, dzięki któremu tak wiele w OSP Lotyń się dzieje, a jego strażacy zyskują nowe umiejętności, nowe doświadczenie i popularyzują bezpieczeństwo w swoim regionie oraz za granicą. Aby projekt był właściwie przeprowadzony utworzona została grupa projektowa w której działają: Paweł Jaskółka-Stanisz, Krystian Kwiatkowski i Wiktoria Piotrowska. Osoby te mają zdobywać doświadczenie w realizacji projektu tak aby w przyszłości móc samodzielnie kierować i zarządzać takimi działaniami.

(r.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Bruce DavidsBruce Davids

0 2

Pożyczki Ferratum

Ferratum US, 318, 25 Goodlass Rd, L24 9HJ,
Stany Zjednoczone.
+1 (754) 2417737, [email protected]

21:09, 08.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA