Zamknij
REKLAMA

Komputery za pół miliona złotych trafiły do samorządów

18:26, 06.05.2020 | a.
Skomentuj
fot. Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe w Szczecinku
REKLAMA

Ponad 98 proc. gmin i powiatów z województwa zachodniopomorskiego złożyło wnioski o dofinansowanie zakupu laptopów dla uczniów i nauczycieli w ramach programu „Zdalna szkoła”. Do samorządów w naszym regionie, na zakup sprzętu do nauki w domu, trafi ponad 8 milionów złotych.

-W związku z epidemią koronawirusa i zawieszeniem zajęć w szkołach i placówkach, od 1 kwietnia br. samorządy mogły starać się o pieniądze na zakup sprzętu dla uczniów i nauczycieli do zdalnej nauki. Od samego początku program dofinansowania cieszył się dużym zainteresowaniem – mówi Daniel Wróbel z Wydziału Informacji i Promocji Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Z terenu powiatu szczecineckiego wpłynęło 7 wniosków, na które przeznaczono pół miliona złotych. Wnioski złożyły wszystkie gminy z terenu powiatu, miasto Szczecinek i samorząd powiatowy.

-Dodatkowe pieniądze dla samorządów to efekt współpracy ministrów edukacji i cyfryzacji oraz starań resortu cyfryzacji, dzięki którym Komisja Europejska zgodziła się, aby zaoszczędzone środki w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa przekazać za zakup sprzętu dla szkół. –dodaje Wróbel.

Kwota wsparcia, którą otrzymał każdy z samorządów, została powiązana z liczbą uczniów w określonej gminie lub powiecie. Samorządy gminne z terenu powiatu szczecineckiego otrzymały po 60 tys. zł, powiat i miasto po 100 tys. zł.

(a.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PoradaPorada

3 0

Proszę pamiętać, aby komputer kosztował minimum 6 000 zł. MUSI BYĆ WYPASIONY. Standardem stały się kiepskie inwestycje. 21:44, 06.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA