Zamknij
REKLAMA

Rządowa dotacja na wspieranie rodzin

16:50, 04.11.2019 | biuro prasowe wojewody zachodniopomorskiego
Skomentuj
REKLAMA

Zachodniopomorskie gminy otrzymają rządowe dofinansowanie do wynagrodzenia asystentów rodziny. Wojewoda Tomasz Hinc podpisał umowy ze 109 gminami, którym na ten cel przekaże 2,8 mln zł. Środki pochodzą z Programu asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej.

- Asystenci stanowią istotne wsparcie dla rodzin, szczególnie dla tych, które nie są w stanie samodzielnie lub prawidłowo sprawować opieki nad dziećmi.

– mówi wojewoda Tomasz Hinc

Asystent pomaga rodzinie osiągnąć podstawy poziom stabilności życiowej, która umożliwi jej wychowywanie dzieci. Jego głównym zadaniem jest nie dopuścić do oddzielenia dziecka od rodziny lub umożliwić jak najszybszy powrót dziecka umieszczonego w pieczy zastępczej do rodziców.

Asystent rodziny może prowadzić pracę z nie więcej, niż 15 rodzinami. Liczba rodzin będąca pod opieką asystenta zależy od problemów, z jakimi zmaga się rodzina oraz kwalifikacji i doświadczenia zawodowego asystenta.

Asystentowi rodziny, zgodnie z ustawą „Za życiem”, przypisana została funkcja koordynatora w zakresie kompleksowego wsparcia kobiety w ciąży oraz jej rodziny, ze szczególnym uwzględnieniem kobiety w ciąży powikłanej lub kobiety rodzącej dziecko, u którego zdiagnozowano w prenatalnym okresie rozwoju lub w czasie porodu ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu.

W 2018r. w województwie zachodniopomorskim pracowało 190 asystentów rodziny i 101 koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej. Umowy z powiatami na dofinansowanie wynagrodzenia koordynatorów, na łączną kwotę 1,5 mln zł wojewoda Tomasz Hinc podpisał w ubiegłym tygodniu.

W sumie z Programu asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej do zachodniopomorskich samorządów w 2019 roku trafi 4,3 mln zł.

(biuro prasowe wojewody zachodniopomorskiego)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

II SEKRETARZII SEKRETARZ

0 0

Ponoć Pan T. Wójcik dostał ciepła posadkę w NFOŚ. Uczyciel - Historyk jest teraz inspektorem. Niech żyje dojna zmiana! TKM! 20:35, 04.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bankier rzadowybankier rzadowy

1 0

to podatnicy dali a nie rzad 13:44, 05.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Bóg WszechmogącyBóg Wszechmogący

1 0

Czyli o wszelkie niepowodzenia należy winić nie rząd, lecz podatników który głosowali na partie będące za przyjęciem danej ustawy. 18:13, 05.11.2019


REKLAMA