Zamknij
REKLAMA

SĘPOLNO WIELKIE. Przebudują wąską drogę

11:43, 09.05.2019 | Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe
Skomentuj
Google Maps
REKLAMA

Starania o pozyskanie rządowego wsparcia na przebudowę odcinka drogi powiatowej nr 3587Z, łączącej Sępolno Wielkie w gminie Biały Bór z DK 25, Powiat Szczecinecki rozpoczął już w ubiegłym roku. Dzięki zabiegom starosty Krzysztofa Lisa, pracownikom Starostwa Powiatowego w Szczecinku, którzy ekspercko przygotowali wniosek oraz zaangażowaniu poseł Małgorzaty Golińskiej, wojewoda zachodniopomorski przyznał dofinansowanie.

Odcinek o którym mowa ma długość 2,7 km. Arteria jest wąska i na dodatek musi obsłużyć transport ciężarowy, bowiem w Sępolnie Wielkim funkcjonuje Lafarge Sp. z o.o. zajmująca się produkcją kruszywa i betonu. Przewidywana całkowita wartość zadania to ponad 4,2 mln zł. Dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 50 % kosztów kwalifikowanych, a więc  ponad 2,1 mln zł. Firma Lafarge będzie partycypować w kosztach realizacji inwestycji i dostarczy kilka tysięcy  ton mieszanki kruszywa.

Droga zostanie m.in. wzmocniona i poszerzona do 6 metrów. Zakres prac przewiduje  przebudowanie zjazdów indywidualnych i skrzyżowań z drogami publicznymi, powstaną zatoki autobusowe i odwodnienie powierzchniowe drogi z odprowadzeniem wody poprzez pobocza gruntowe do istniejących rowów przydrożnych. Inwestycja zostanie zrealizowana na przełomie czerwca i listopada br.

(Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

JacekJacek

0 0

Tak robią a białka zapomniana droga do niczego trochę poruwnali i nic zero kałuże dziury i tp ta białka to całkiem zapomniana okolice robią a nas gdzieś maią jak tak można niby jest UE ale nic do nas z tego nie trafia wkocu niech ktoś to poruszy bo tak się nie da dość że daleko przystanek to jeszcze droga masakra 18:18, 09.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KachaKacha

0 0

Jakby nie robili nic też by Pan narzekał :) jak to mówią nie od razu Rzym zbudowali, więc spokojnie przyjdzie i na Bialke pora 20:37, 09.05.2019


REKLAMA