Zamknij
REKLAMA

W Gminie Szczecinek złożysz wniosek o nowy dowód

08:35, 11.10.2021 | Jakub Diakun / UG
Skomentuj fot. gov.pl
REKLAMA

Od 8 listopada wydawane będą nowe dowody osobiste z odciskami palców. Stosowny wniosek będzie można złożyć również w Urzędzie Gminy Szczecinek, do którego dotarł już zestaw komputerowy umożliwiający pobranie linii papilarnych. 

Decyzja o wprowadzeniu nowego dowodu osobistego wynika z konieczności dostosowania polskich przepisów do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2019/1157 z 20 czerwca 2019 r.

Wniosek o wydanie nowego dokumentu będzie można złożyć również w Urzędzie Gminy Szczecinek. Stosowany zestaw komputerowy dotarł już do urzędu. Co ważne, z dotychczasowych dowodów osobistych będziemy mogli korzystać do czasu, aż minie ich okres ważności.

Nowy dokument będzie posiadał wszystkie dotychczasowe funkcje e- dowodu.  W związku z tym możliwe będzie logowanie do portali administracji publicznej, elektronicznie podpisywanie dokumentów oraz korzystanie z elektronicznych bramek granicznych.

Odciski palca będą zamieszczane w warstwie elektronicznej dowodu osobistego. Przechowywane będą w Rejestrze Dowodów Osobistych wyłącznie w celu wydania dokumentu. Oznacza to, że dane te będą usuwane z rejestru w momencie wydania dowodu obywatelowi, lub w momencie, gdy nie zostanie odebrany w ciągu 90 dni od daty wydania.

(Jakub Diakun / UG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%